Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

jesień

Artykułów powiązanych z tym tematem: 7

Nawożenie iglaków jesienią

Jesienne nawożenie iglaków to czynność, o której wiele osób zapomina. Niesłusznie, gdyż to właśnie od nawożenia jesienią zależy to jak nasze iglaki przetrwają zimę i jak będą wyglądały przez cały kolejny sezon.

Jesienne sadzenie – 800 nowych drzew w Warszawie

Kasztanowce, klony, jabłonie, platany, leszczyny, a nawet ozdobne grusze – w tym roku w Warszawie przybędzie aż 800 drzew. Byłem, widziałem i jestem bardzo mile zaskoczony czymś, co zobaczyłem. O co chodzi? Czytajcie dalej.

Jesienne zdjęcia czytelników

Jesień nie jest wcale szara i brzydka. To jedna z najładniejszych pór roku. Udowadniają to zdjęcia użytkowników strony Lubię ogród – Ogrodnik Tomek na Facebooku. Zobaczcie jak kolorowa może być jesień.

Rośliny kwitnące jesienią

Jesień – za oknem szarówka, coraz zimniej, większość roślin przekwita. Są jednak takie, które we wrześniu, październiku, a nawet listopadzie wyglądają najpiękniej. Zobaczmy najładniejsze rośliny kwitnące jesienią.

Jesienne nawożenie roślin i trawnika

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale rośliny nawozi się nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią. Jest to bardzo ważne, aby rośliny dobrze przygotowały się do zimy. Nawozimy trawniki, iglaki, drzewa i krzewy liściaste, byliny. 

Osutka sosny – zwalczanie

Żółknięcie, brązowienie i opadanie igieł sosny to znak, że mogła ją zaatakować osutka sosnowa. Jedna z groźniejszych chorób grzybowych atakujących sosny. Jeśli zbyt późno zauważymy objawy choroby to może być już za ratunek i drzewo obumrze. Jak rozpoznać chorobę i jak z nią walczyć?

Jesienny bukiecik z liści

Polecam zrobienie takiej dekoracji każdemu kto ma chęci i chce ozdobić swoje schody czy inną część ogrodu. Polecam każdemu – bo do tego nie potrzeba wielkiego talentu. Jest to świetny pomysł dla osób kochających ogród i kwiaty przez cały rok, szczególnie gdy chcemy mieć w domku zimą kwiaty. Jest to świetny pomysł również dlatego, że […]

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.