Warsztaty ogrodnicze z Ogrodnikiem Tomkiem

Organizuję warsztaty ogrodnicze w całej Polsce. Warsztaty to sposób promocji własnego produktu, atrakcja na firmowym evencie, przyciągnięcie osób na lokalne wydarzenie. Proponuję warsztaty DIY, czyli „zrób to sam”, takie jak las w w słoju, żywe obrazy, domki dla owadów, a także inne jak sianie pomidorów, czy uprawa kwiatów jadalnych.

Ogrodnictwo to moja największa pasja życiowa. Odkryłem ją będąc nastolatkiem i od tamtej pory towarzyszy mi każdego dnia. Nic więc dziwnego, że szeroko pojęta zieleń towarzyszy mi również w ścieżce zawodowej. Po prostu nie wyobrażam sobie zajmować się czymś innym. Kocham rośliny, otaczam się nimi z każdej strony, chyba mam na ich punkcie świra 🙂

Uwielbiam edukować, robię to poprzez swojego bloga, występy w programach telewizyjnych, artykuły w czasopismach, a także poprzez warsztaty ogrodnicze. W ten sposób najbardziej lubię dzielić się swoją wiedzą, ponieważ mam bezpośredni kontakt z osobą, którą chcę czegoś nauczyć. Na moich warsztatach jest zawsze dużo śmiechu, ale również mnóstwo pożytecznej wiedzy.

Dla kogo skierowana jest oferta?

Jeśli chcesz:

  • wypromować swój produkt w ciekawy sposób,
  • zorganizować atrakcję na firmowym evencie,
  • podziękować kontrahentom w oryginalny sposób,
  • przyciągnąć mnóstwo osób na swoje wydarzenie,
  • sprawić by Twoja firma wpisała się w trend promowania ogrodnictwa,

koniecznie skontaktuj się ze mną.

Proponuję również akcje marketingowe na najpopularniejszym w Polsce blogu ogrodniczym ogrodnikTomek.pl. Ponad 150 tys. czytelników i ponad ćwierć miliona odsłon w sezonie ogrodniczym gwarantuje dotarcie do wielu osób. Warsztatom ogrodnicze dla marki Viva Garden, które poprowadziłem na targach ogrodniczych Gardenia, towarzyszyła seria postów na blogu, Facebooku i Instagramie. Dzięki temu marka była widoczna przez kilka tygodni, a warsztaty zakończyły się ogromnym sukcesem. Bilety w pierwszej turze zapisów rozeszły się już w ciągu 7 minut. Uczestnicy jeszcze przez długi czas udostępniali zdjęcia z warsztatów i chętnie wspominali o marce. Zobacz relację z warsztatów.

Kto prowadzi warsztaty?

Promowanie ogrodnictwa, edukowanie od początku było dla mnie najważniejsze. To dlatego powstał blog ogrodnikTomek.pl, który w krótkim czasie stał się najpopularniejszym blogiem ogrodniczym w Polsce i wyprzedził ilością czytelników najpopularniejsze gazety ogrodnicze. Na blogu uczę pielęgnacji roślin, pokazuję odwiedzone ogrody z całego świata, radzę co jest ładne, a co nie. Swoją wiedzę często przekazuję w różnych programach telewizyjnych, gazetach, czasopismach. Bardzo mnie to cieszy, bo poprzez kilkadziesiąt aktywności medialnych, jakie mam już w swoim dorobku, mogłem dotrzeć do jeszcze większej ilości osób i pokazać co mam do powiedzenia. A mam dużo. Przeczytaj o mnie więcej.

Przykłady warsztatów ogrodniczych

Przygotowałem kilka scenariuszy warsztatów. Różnią się one czasem trwania, stopniem skomplikowania, grupą docelową. Prowadzę warsztaty ogrodnicze zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zauważyłem, że największą popularnością cieszą się warsztaty ogrodnicze DIY, czyli zrób to sam, dlatego w swojej ofercie mam najwięcej tego typu warsztatów.

Warsztaty ogrodnicze „Żywe obrazy”

Ogrody wertykalne są niewątpliwie hitem ostatnich lat. Nie każdy może sobie pozwolić na zbudowanie w domu zielonej ściany, ale każdy niewielkim kosztem może stworzyć obraz z żywych roślin. Podczas takich warsztatów uczestnicy sami od podstaw budują z drewna pojemnik na rośliny, a następnie malują obraz. Nie używają do tego pędzla i farb, a sukulentów które najlepiej nadają się do tego typu kompozycji. Zobacz relację z takich warsztatów, które poprowadziłem dla marki Viva Garden na targach ogrodniczych Gardenia.

 

Warsztaty ogrodnicze „Kokedama”

Kokedama to japońska sztuka uprawy roślin w wiszących kulach z mchu. Podczas warsztatów uczestnik nie tylko dowie się jak wykonać taką kulę, ale również samodzielnie ją zrobi i zabierze ze sobą do domu. Przekażę mu mnóstwo wiedzy na temat użytych materiałów, powiem co to jest ziemia akadama i keto i dlaczego musimy ich używać do zrobienia kokedamy, a także podzielę się swoimi doświadczeniami na temat roślin, jakie najlepiej używać do zrobienia wiszącej kuli.

Warsztaty ogrodnicze „Las w słoju”

To bardzo popularne warsztaty, których w całej Polsce jest mnóstwo. Ja pokażę jak zrobić prawdziwy las w słoju, taki który po zrobieniu zamyka się i nie otwiera. Tworzy się w nim własny ekosystem, nie trzeba go podlewać i jest samowystarczalny.

Warsztaty ogrodnicze „Betonowe doniczki”

Gdy zrobiłem swoje pierwsze betonowe doniczki, zostałem zasypany wiadomościami: „Panie Tomku, jak je zrobić?” Zainteresowanie geometrycznymi betonowymi doniczkami jest tak duże, że postanowiłem uczyć ich wykonania podczas warsztatów. Uczestnik samodzielnie tworzy formę do doniczki, miesza beton i tworzy swoją własną doniczkę. Z warsztatów każdy wychodzi z własnoręcznie wykonaną doniczką, która jest jeszcze w formie i będzie schła przez 24 h oraz z drugą już gotową, którą podczas warsztatów obsadzi roślinami.

Warsztaty ogrodnicze „Domek dla owadów zapylających”

Przekażę im mnóstwo wiedzy na temat owadów zapylających w ogrodzie, dowiedzą się dlaczego są tak ważne i dlaczego powinny się znaleźć w każdym ogrodzie. Pokażę jakie rośliny powinny rosnąć w każdym ogrodzie, żeby zachęcić owady do zamieszkania w nim. Po warsztatach każdy uczestnik zabiera do domu własnoręcznie wykonany domek dla zapylaczy, roślinę miododajną, a jeżeli warsztaty są przeprowadzane zimą lub wczesną wiosną to dodatkowo prawdziwe kokony owadów zapylających, które wiosną zostaną mieszkańcami ogrodu.

To tylko niektóre z moich pomysłów, mam ich znacznie więcej. Mogę również przeprowadzić warsztaty z siania pomidorów, zakładania ogródka ziołowego w domu, uprawy kiełków w słoiku, uprawy kwiatów jadalnych oraz wiele, wiele innych. Możemy również wspólnie wymyślić scenariusz warsztatów.

Zapraszam do kontaktu.

Pracownia Ogrodnika Tomka
kontakt@ogrodnikTomek.pl

Projekt Zieleń Tomasz Kok
ul. Białołęcka 150E, 03-253 Warszawa
NIP 5242747254