Dostarczamy rośliny od lokalnych producentów #zaostańwdomu i #ratujrośliny [Warszawa]

#zostańwdomu i #ratujrośliny to akcja, którą wymyśliliśmy żeby wspomóc lokalnych producentów roślin. Niestety branża ogrodnicza bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Kwiaciarnie są zamknięte, sklepy budowlane odwołują zamówienia, a ogrodnicy często muszą niszczyć rośliny, których nie uda im się już sprzedać. Postanowiliśmy wesprzeć kilku właścicieli gospodarstw z podwarszawskich miejscowości i pomóc im w sprzedaży roślin dostarczając je osobiście.

AKTUALIZACJA: nasza akcja trwa w dalszym ciągu: zbieramy zamówienia i rozwozimy je w co-dwu-tygodniowych edycjach. Sprawdź bieżące dostawy na sklep.ogrodniktomek.pl.

Zamówienia należy składać poprzez sklep internetowy Sklep Ogrodnika Tomka.

Nasza osobista dostawa wg poniższego harmonogramu:

Aktualizacja: bieżące terminy dostaw na sklep.ogrodniktomek.pl.

Kup już teraz:

Jak wygląda dostawa?

Rośliny odbieramy osobiście w gospodarstwach ogrodniczych. Po skompletowaniu zamówienia zawozimy je do Państwa i w określonym wcześniej czasie zostawiamy na wycieraczce. Pukamy, odchodzimy od drzwi i upewniamy się, że rośliny zostały odebrane. W ten sposób ograniczamy kontakt. Dzięki temu rośliny mogą zamówić również osoby przebywające w kwarantannie.

Komu pomagamy?

Gospodarstwo Ogrodnicze Jacek Wiśniewski jest lokalną firmą z powiatu Otwockiego zajmującą się produkcją roślin cebulowych w doniczkach. Firma rozwija swoją działalność na terenie gminy Wiązowna od ponad 30 lat, dając zatrudnienie wielu mieszkańcom powiatu oraz wielokrotnie wspierając lokalne samorządy i instytucje. 

Gospodarstwo Ogrodnicze Kalisiewicz – Gospodarstwo znajduje się w Książenicach niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Właściciele produkcją kwiatów zajmują się od ponad 30 lat. Specjalizują się w produkcji tulipana, eustomy i irysa. Mówią, że oferują klientom kwiaty wyprodukowane z radością.

Gospodarstwo Specjalistyczne Panek z Pruszkowa to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją w uprawie roślin. Pradziadkowie i dziadkowie prowadzili gospodarstwo warzywno – kwiaciarskie. W 1994 roku dzieci przejęły szkółkę po rodzicach, którzy uprawiali warzywa głównie pomidory, skupiając się na doniczkowych roślinach ozdobnych domowych i balkonowych.

Ogrodnictwo Krzyżanowscy – rodzinne gospodarstwo ogrodnicze z Maciejowic koło Grójca. Początki działalności sięgają roku 1978, kiedy to powstała pierwsza szklarnia o pow 500 m2. Przygodę tę rozpoczęli Tadeusz i Jolanta Krzyżanowscy. Z biegiem czasu gospodarstwo sukcesywnie rozrastało się, w coraz to nowe obiekty. Obecnie w gospodarstwie produkuje się m.in. kwitnące rośliny doniczkowe. Od kilku lat rodzinny zakład ogrodniczy prowadzą synowie Rafał i Ryszard z żonami.

Kup już teraz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *