O mnie…

Nazywam się Tomek.  Ogrodami zacząłem się interesować w 2005 roku, kiedy moi rodzice postanowili wybudować dom. Gdy stanęły mury od razu zaczęła mi przeszkadzać goła ziemia na około. Co by tu zrobić? Pierwsza myśl była taka jak większości osób: posadzimy tuje, posiejemy trawnik i będzie ładnie.

ogrodnik-tomek-to-tomek

Na drugi dzień wybrałem się na pierwszą w życiu wycieczkę do centrum ogrodniczego. Gdy zobaczyłem te wszystkie piękne rośliny od razu wiedziałem, że tuje i trawnik nie wystarczą. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest tyle pięknych roślin ogrodowych, dlatego pierwszą wizytę w sklepie ogrodniczym uważam za początek mojej pasji.

Świerk kłujący, jałowiec płożący i cyprysik lawsona były pierwszymi roślinami jakie kupiłem. Miałem wtedy 17 lat, więc ograniczenia finansowe nie pozwalały mi na zakup wszystkich roślin, które chciałem mieć. W końcu jednak rodzice dali się przekonać, że warto inwestować w ogród. Jakie było zdziwienie rodziny, gdy na pytanie: co chcesz dostać na urodziny? odpowiadałem: roślinkę. Na początku każdego miesiąca wydawałem w sklepie ogrodniczym całe kieszonkowe.

Oczywiście w pierwszym roku zakładania ogrodu rośliny posadziłem bardzo przypadkowo. Potem przyszła zima no i zaczęło się! Oglądanie setek stron o ogrodach w internecie, czytanie książek, oglądanie ogrodniczych programów telewizyjnych. Na wiosnę bogatszy o nową wiedzę pozmieniałem wszystko w ogrodzie. Ale mam tak nawet teraz. Ciągle coś zmieniam, przesadzam, buduję.

John Brookes, Maja Popielarska, Tomasz Kok

Teraz mam spore doświadczenie. Moja firma ogrodnicza zajmuje się aranżacją i pielęgnacją ogrodów w Warszawie i okolicach. Współpracuję z architektami krajobrazu oraz innymi firmami ogrodniczymi. Zajmuję się również roślinami domowymi, a w szczególności aranżacjami w biurach. Zajmuję się roślinami tak jakby były moje, dlatego klienci są zawsze zadowoleni.  Zobacz, w czym mogę Ci pomóc.

Na początku 2012 roku, po pół roku ciężkiej pracy nad blogiem wreszcie sukces. Współpraca z wieloma firmami takimi jak Canon, Agora, Interia, porady ogrodnicze w „Pytaniu na śniadanie w tvp2”, artykuły w innych portalach. Przepis na sukces bloga? Po pierwsze pisanie o swojej pasji, a po drugie pamiętanie o tym, że pisze się nie dla siebie, a dla czytelników. Mam z nimi dobry kontakt poprzez Facebooka, organizuję konkursy, w których mogą coś wygrać. Najważniejsi są ludzie. Jeśli jesteś zainteresowany promocją na blogu, przeczytaj o możliwościach współpracy.

Mam nadzieję, że jest więcej osób tak jak ja pozytywnie zakręconych na punkcie ogrodów. Takich, którzy tak jak ja potrafią nawet o północy przesadzać wielkiego świerka kłującego,  o 5:00 rano podlewać ogród, w czasie burzy trzymać drzewka, aby się nie połamały, a w każdą sobotę i niedzielę wstawać wcześnie rano na swoje ulubione programy ogrodnicze w telewizji.

.

” href=”http://ogrodniktomek.pl/2012/12/ogrodnik-tomek-o-gwiezdzie-betlejemskiej-w-%e2%80%9epytaniu-na-sniadanie%e2%80%9d-tvp2-video/”>

Swoimi obserwacjami postaram się podzielić z Wami poprzez fotoreportaże z ciekawych ogrodów i parków, zdjęcia zachwycających roślin, a także porady ogrodnicze. Mam nadzieję, że moje artykuły będą dla Was ciekawe i pomocne.

Tomasz Domnik Kok

kontakt@ogrodnikTomek.pl

One thought on “O mnie…

  • 8 lipca at 11:51
    Permalink

    Lubie takich zapaleńców jak ty. Tez ostatnio wsadzam nowe krzewy, pnacza. Przesadzam. Miło jest cieszyć się efektami swojej pracy

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *