Rośliny kwitnące jesienią

Jesień – za oknem szarówka, coraz zimniej, większość roślin przekwita. Są jednak takie, które we wrześniu, październiku, a nawet listopadzie wyglądają najpiękniej. Zobaczmy najładniejsze rośliny kwitnące jesienią.

1. Wrzosy

Są to rośliny bardzo dekoracyjne. Najładniej wyglądają sadzone w większych grupach, ale nadają się też do przeróżnych kompozycji z innymi roślinami na rabatach lub w donicach. Zachwycają przede wszystkim podczas kwitnienia, ale są również ozdobą gdy nie mają kwiatów. Często stosuje się je jako rośliny zadarniające. Są zimozielone. (przeczytaj więcej)

 

2. Rozchodniki

Warto je mieć w swoim ogrodzie, ponieważ ożywiają rabatę kolorowymi kwiatami wtedy, gdy inne rośliny nie wyglądają już ozdobnie. Kwitną bardzo obficie. Ich kwiatki są niewielkie, ale dzięki temu, że są zebrane w duże grupy (tworzące baldachimy) i mają intensywnie różowy kolor – są bardzo dekoracyjne. (przeczytaj więcej)

 

3. Astry

Kwitną wiosną, latem, a także jesienią. Właśnie ta ostatnia grupa jest najliczniejsza. Nazywane potocznie marcinkami astry zdobyły uznanie ogrodników ze względu na bujne kwitnienie i bogactwo kolorów. (przeczytaj więcej)

 

4. Zimowity

Zimowity jesienne to jedne z nielicznych roślin cebulowych, które kwitną jesienią. Są one popularne szczególnie na miejskich placach i w parkach, gdyż dają kolorowy akcent wtedy, gdy inne rośliny nie wyglądają już atrakcyjnie. (przeczytaj więcej)

5. Chryzantemy

Chryzantemy kojarzą się wszystkim przede wszystkim z cmentarzem. Jest to jednak kwiat, który jesienią może pięknie ozdobić nasz ogród. Za oknem szarówka, pada deszcz, a na rabacie kolorowe kule. (przeczytaj więcej)

6. Rudbekie

Roślina, która w Polskich ogrodach rośnie już od wielu, wielu lat. Ma złociste kwiaty, które rozjaśnią każdy ogród. To małe słoneczka w ogrodzie, które kwitnie całe lato oraz jesień.

 

7. Trawy ozdobne

W ostatnich latach trawy ozdobne stały się niezwykle popularne. Są stosowane głównie w ogrodach nowoczesnych, ale pasują również do ogrodów tradycyjnych. Różne kolory, wysokości i pokrój sprawiają, że każdy znajdzie trawę pasującą do jego ogrodu. Najładniej wyglądają jesieni, kiedy kwitną. (przeczytaj więcej)

8. Dalie

Dalie, zwane inaczej georginiami, zachwycają ogrodników mnóstwem kolorów i kształtów. Są to jedne z najbardziej różnorodnych kwiatów. Mają dziesiątki kolorów i kształtów oraz różne wysokości od 20cm do 150cm. (przeczytaj więcej)

9. Zawciągowiec

Bardzo mało znana, ale jakże efektowna krzewinka. Poznałem ją dopiero w tym roku i od razu mnie urzekła. Najpiękniej wygląda jesienią, kiedy kwitnie. Od początku września pojawia się na niej mnóstwo niebieskich kwiatów, które utrzymują się aż do pierwszych przymrozków. (przeczytaj więcej)

Autor: Tomasz Dominik Kok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *