Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

cięcie

Artykułów powiązanych z tym tematem: 6

Jak i kiedy przycinać iglaki? – 3. film z nowego sezonu serii „Niech żyje ogród”

Przycinanie iglaków to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w ogrodzie. Jak to prawidłowo zrobić, żeby przycięte rośliny iglaste odwdzięczyły się soczyście zielonymi igłami? O cięciu iglaków powiem Wam w dzisiejszym odcinku poradnika „Niech żyje ogród”.

Kiedy przycinać forsycję? Nigdy wczesną wiosną!

Forsycja to krzew, który znają wszyscy, gdyż rośnie prawie na każdym osiedlu, w większości ogrodów, możemy go też spotkać w przestrzeni miejskiej. Wydawałoby się, że nie ma nic trudnego w przycinaniu forsycji, dlatego co roku wczesną wiosną wkurza mnie widok przyciętych krzewów.

Przycinanie hortensji – jak i kiedy?

Wiosna to czas kiedy przycinamy mnóstwo krzewów i drzew w ogrodzie. Czy przycinać hortensje? Jak i kiedy? To zależy od odmiany. Często ogrodnicy zapominają, który gatunek należy przyciąć, a który nie i wcale tego nie robią.

Kiedy przycinać lawendę?

Kiedy i jak przyciąć lawendę, żeby każdego roku kwitła obficie, była silna i miała zwarty pokrój?

Kiedy przycinać wrzosy?

Często otrzymuję takie pytanie: kiedy przycinać wrzosy? No właśnie… kiedy i jak? Jak właściwie przyciąć te jesienne krzewinki, żeby były coraz piękniejsze w kolejnych latach?

Wiosenne przycinanie drzew i krzewów

Przycinanie drzew i krzewów to zabieg, który trzeba wykonać wczesną wiosną. Już pod koniec lutego, gdy pogoda jest sprzyjająca, bierzemy sekatory w dłoń i ruszamy do pracy. Nie można się spóźnić, ponieważ zbyt późne przycięcie roślin może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.