Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

ogród na zimę

Artykułów powiązanych z tym tematem: 7

Grudzień w ogrodzie

Grudzień, zima, biało za oknem, rośliny zimują. Nie robimy nic w ogrodzie i odpoczywamy do wiosny. Bzdura! W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do zrobienia, zwłaszcza jeżeli nie wiele zrobiliśmy w listopadzie. Co robimy w grudniu?

Okrywanie róż przed zimą

Róże to rośliny, które trzeba przed zimą odpowiednio zabezpieczyć. Są wrażliwe na przemarzanie, dlatego okrycie ich jest niezbędne. Jak to zrobić?

Kolorowe kaptury ochronne z oczami

Kaptury ochronne to nowość zeszłego sezonu. Zastępują one tradycyjną agrowłókninę, którą okręcamy wrażliwe na przemarzanie rośliny. Są to worki zakładane od góry na roślinę i związywane u dołu zaciskającym się sznurkiem.

Okrywanie roślin przed zimą

Większość z nas ma w ogrodzie rośliny, które są wrażliwe na przemarzanie i należy je okrywać przed zimą. Jak to zrobić?

Listopad w ogrodzie

Śnieg może spaść lada chwila, dlatego listopad to ostatni dzwonek na wykonanie jesiennych prac w ogrodzie. Co musimy zrobić w tym miesiącu?

Zbieranie liści – nie odwlekajmy tego na później

Jesień w ogrodzie! Wielu osobom kojarzy się przed wszystkim z grabieniem liści. O czym należy pamiętać i jak możemy sobie ułatwić pracę?

Sadzenie tulipanów – tajniki prawidłowej uprawy

Jesień to najlepsza pora na sadzenie tulipanów. Do wiosny mocno się ukorzenią, będą silne i pięknie zakwitną. Kupując cebule tulipanów wybieramy te, które są największe i nie mają śladów uszkodzenia bądź chorób.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.