Polecamy z Sadowniczy.pl:

Dekoracje ogrodowe

Stroiki bożonarodzeniowe inaczej – czyli jak to robi florysta u ogrodnika Tomka!

Plastikowe paskudztwa z hipermarketu!? Absolutnie nie. W tym roku proponujemy Święta pachnące i kwitnące. Nasz florysta – Łukasz Fronczak przygotował 5 bożonarodzeniowych kompozycji. Takie małe dzieła sztuki i natury prosto do Waszych domów i biur. :)

To już kolejny sezon świąteczny, gdy pracownia Ogrodnika Tomka – zajmująca się tworzeniem ogrodów, tarasów, balkonów, zielonych ścian i dachów – zamienia się w „centrum dekoracji świątecznych„. W tamtym roku wraz z Tomkiem przygotowaliśmy kolekcję dekorowanych choinek, które potem gościły w wielu domach i firmach (zobacz nasze choinki). W tym roku poszliśmy o krok dalej.

Do współpracy zaprosiliśmy Łukasza Fronczaka – jednego z najzdolniejszych polskich florystów. Dostał bojowe zadanie: przygotowania kolekcji 5, zupełnie różnych kompozycji bożonarodzeniowych. Ponieważ ogrodnik Tomek to wciąż ogrodnik, a ogrodnik to miłośnik roślin, postawiliśmy na rośliny. Ale poszliśmy dalej, niż tylko użycie „gwiazdy betlejemskiej”.

Co nam z tego wyszło? 5 kompozycji pełnych roślin – od tak świątecznych iglaków, przez suszone egzotyczne kwiaty, na różach, storczykach i amarylisach kończąc.

A teraz zapraszamy na małą „wystawę florystyczną”

Wszystkie kompozycje powstały w naszej pracowni i można je zamówić. Proponujemy także piękne choinki z dostawą i opcjonalnym przybraniem oraz świąteczne iluminacje.

Te kompozycje to tylko punkt wyjścia. Dla Państwa Łukasz może zmodyfikować rozmiary, kolorystykę lub użyć innych roślin. Poza tym ma w głowie milion innych pomysłów.

Wszystkie stroiki dostępne są na zamówienie w naszej pracowni, wystarczy napisać na adres florystyka@ogrodniktomek.pl lub po prostu zadzwonić – tel. 694 505 256 – Filip Misiewicz – menadżer.

Sesja pod Fryderykiem

Nasze kompozycje postanowiliśmy sfotografować w „warunkach bojowych” Ugościła nas restauracja Tamka43, jedna z najlepszych restauracji w kraju, która za swoją kuchnię otrzymała dziesiątki prestiżowych nagród, a także znalazła się w katalogu Michealina. Samo miejsce też było niezwykłe, bo restauracja mieści się w kompleksie niedawno odnowionego Muzeum Chopina. Dlatego przez całą sesję towarzyszył nam duch tego kompozytora. Przy okazji nie mogliśmy sobie odmówić kilku słodkości :)

 

Autor: Filip Misiewicz, menadżer pracowni Ogrodnika Tomka

Zobacz również:

Najładniejsze ogrody: baśniowe rzeźby ogrodowe Bruno Torfsa
Dozownik do podlewania roślin doniczkowych w kształcie pingwina
Zrób to sam: żyrandol ogrodowy
Kompozycje florystyczne na targach Gardenia 2013

Dyskusja

komentarze 2

  1. Piękne stroiki,nigdy takich nie widziałem!

    Dodany przez użytkownika: evergreen | 25 grudnia 2014, 16:32
  2. Są śliczne. Nie mogę się już doczekać świąt! :)

    Dodany przez użytkownika: Techstal | 19 listopada 2014, 11:49

Skomentuj

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.