Wzbogacanie gleby ekologicznym preparatem Humus Active

Czy to możliwe, że w jednym litrze płynu może znaleźć się tyle samo kwasów humusowych i pozytywnych mikroorganizmów, co w tonie obornika? Tak, potwierdzają to specjalistyczne badania, certyfikaty Unijne i jego użytkownicy.

Gleba nie jest martwym tworem. Znajdują się w niej miliardy organizmów, które  zapewniają ciągłą dostępność dla roślin składników pokarmowych. Tradycyjnie do wzbogacenia gleby i zwiększenia ilości mikroorganizmów stosuje się obornik. Możemy natomiast ten sam efekt osiągnąć przy pomocy produktu, który jest tańszy, łatwiej dostępny, używa się go prościej i ma zdecydowanie przyjemniejszy zapach.  Humus Active to ekologiczny polepszacz gleby, który poprawia jej strukturę.  Dzięki temu możemy uprawiać rośliny nawet na ubogich glebach. Preparat zawiera miliardy koloidów aktywnej próchnicy pokarmowej i biliony koloidów nieorganicznych aktywnej próchnicy trwałej.

W 1 litrze Humusu Active zawartych jest tyle kwasów humusowych i pozytywnych mikroorganizmów ile zawiera kilka ton obornika. W praktyce można przyjąć, że 2 l Humusu Active zastępują efektywnie minimum 1 tonę obornika. Ponadto preparat jest łatwiej dostępny i prostszy w używaniu. Szczególnie trudne jest nawożenie obornikiem w małych ogrodach przydomowych. Humus Active wystarczy wymieszać z wodą i podlać ziemię na rabatach, czy trawniku.

Jakie są inne zalety Humusu Active? 

Nawet 12 razy zwiększa zdolność gromadzenia składników pokarmowych w glebie, reguluje i stabilizuje ph gleby oraz stężenie mikro- i makroelementów. Ponadto zmniejsza wypłukiwanie nawozów mineralnych, dzięki czemu można stosować ich nawet o 70% mniej. Zwiększa pojemność wodną gleby pięciokrotnie, zmienia barwę gleby na bardziej brunatną, co powoduje lepsze pochłanianie promieni słonecznych, poprawiając właściwości termiczne gleby oraz zwiększa wzrost korzeni. To tylko  niektóre zalety. Więcej na stronie producenta www.humusactive.pl.

Czy w środku nie ma  chemii?

W Humusie Active nie ma żadnej chemii. To preparat naturalny, który ma Świadectwo kwalifikacji produktu do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Ponadto na produkcie były przeprowadzane badanie, które potwierdzają jego zalety. Chroni rośliny przed toksynami i innymi związkami chemicznymi zawartymi w glebie i w wodach gruntowych, obniża zasolenie gleb, rośliny są zdrowsze i wydają plony wysokiej jakości, poprawia jakość gleby, zwiększa zasobność gleby w próchnicę, nie zanieczyszcza środowiska glebowego i wód gruntowych.

Badania Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, w ramach projektu pt. „Opracowanie innowacyjnych produktów i technologii dla ekologicznej uprawy roślin sadowniczych”.

Jak się stosuje Humus Active?

Doglebowo – najlepiej stosować wiosną na początku ruszenia wegetacji roślin oraz na przełomie września i października. 2 litry preparatu starczają na 400m2

Dolistnie – 2-4 krotnie co około 3 tygodnie w okresie wegetacji opryskiwać liście drzew i krzewów owocowe oraz ozdobnych: w okresie wegetacji zwilżyć obficie liście i gałęzie oraz opryskać jesienią po zrzuceniu liści .

Sadzenie roślin – podczas sadzenia rozsad i przesadzania roślin należy zanurzyć ich korzenie w 2% roztworze wodnym HUMUSU ACTIVE. Powoduje to bezstresowe przyjmowanie się roślin i ich szybki wzrost.

Humus Active zawiera w 95%:

 • próchnicę z zawartością składników pokarmowych,
 • pozytywne mikroorganizmy (azotobacter, nitrosomonas, bakterie fotosyntetyzujące, pozytywne pałeczkowce i grzyby)
 • minerały ilaste,
 • wodę kapilarną

oraz

 • składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas oraz pozostałe mikro- i makroelementy,
 • krzemionkę koloidalną.

(artykuł sponsorowany przez producenta)

www.humusactive.pl 

3 thoughts on “Wzbogacanie gleby ekologicznym preparatem Humus Active

 • 23 kwietnia at 23:08
  Permalink

  Skoro działa – zamówiłam dla siebie i taty pod pomidory:)

  Reply
 • 18 lipca at 12:58
  Permalink

  Ja stosuję od roku- rewelacja, trawa już nie żółknie, kwiaty kwitną a ziemia zrobiła się trochę ciemniejsza i niczego innego już nie szukam.

  Reply
 • 12 września at 14:06
  Permalink

  Rewelacja, w zeszłym roku po ulewach wszystko szlag trafił, woda płynęła w tunelu jak w korycie- zdesperowany popryskałem w jednym tunelu humusem active- wszystko uratowane! 🙂 i urosło nawet lepiej niż w niezalanym tunelu… W tym roku zapas już mam zrobiony, kupiłem cały paletopojemnik 1000 litrów prosto od producenta bo to polski produkt. Cudze chwalicie…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *