Najładniejsze ogrody: baśniowe rzeźby ogrodowe Bruno Torfsa

Bruno Torfs to artysta, który w swoim australijskim ogrodzie-parku tworzy niesamowite baśniowe rzeźby inspirowane naturą. Pochodzi z RPA. Artysta podpatrywał rysy twarzy ludzi z całego świata podczas licznych podróży, dlatego postacie przedstawione w jego pracach są tak niesamowite.

Wchodząc na stronę internetową Bruna spodziewałem się czegoś innego niż to co zobaczyłem. Niestety w 2009 roku liczne pożary w Australii dotknęły także jego ogród. Spłonęły drzewa i zniszczone zostało 40% rzeźb. 20 lat pracy artysty i jego rodziny zostało zniszczone w jeden dzień. Na szczęście Bruno wziął się ostro za odbudowę ogrodu, przywrócił do dawnej świetności większość rzeźb i obecnie ogród może jak dawniej cieszyć zwiedzających. Dużo czasu upłynie żeby ogród był tak wspaniały jak dawniej. Teraz rodzi się na nowo i jest z roku na rok coraz wspanialszy.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Po pożarze

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/BasnioweRzezbyOgrodoweBrunoTorfsa?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.