Jakie kwiaty na walentynki, gdzie kupić, za ile, jaki kolor wybrać?

Walentynki – dzień zakochanych. Święto, którego samotni nienawidzą, ale jednak zdecydowana większość je uwielbia. To dobry moment, aby cały dzień poświęcić swojej drugiej połówce. Tak wiem, tak powinno być codziennie, ale wszyscy wiedzą, że rzeczywistość jest inna.

Co roku przed walentynkami zakochani maja ten sam problem. Co jej/jemu dać w prezencie. Jedni Kupują drogie perfumy, biżuterię, nowy zegarek, dla innych ważniejsza jest romantyczna kolacja, czy bukiet kwiatów. I tutaj zazwyczaj pada pytanie: ale jakie kwiaty mam kupić?Zabierając się za pisanie, myślałem że podam 10 najładniejszych kwiatów, które idealnie pasują na walentynkowy prezent, ale przecież na postawione w tytule pytanie, odpowiedź może być tylko jedna: róża. Oczywiście w kolorze serca, gdyż czerwona róża to kwiat zakochanych. Wręczając ją drugiej połówce, nie trzeba nic mówić, gdyż sama za siebie mówi ‚kocham Cię’. Róża jest symbolem miłości od wieków.

Ile kosztuje róża? Ceny kwiatów zarówno w kwiaciarni uzależnione są przede wszystkim od wysokości. Mała róża to koszt ok. 5 zł za sztukę, duża 10 zł. Właściciele kwiaciarni pewnie teraz będą źli: jeśli chcecie zaoszczędzić, można się wybrać na giełdę kwiatową. Przy małych ilościach się to nie opłaca, ale przy dużych tak. Ostatnio kupiłem na giełdzie kwiatowej w podwarszawskich Broniszach 75 dużych róż za 260 zł. Wjazd na giełdę kosztuje 7 zł. Dojazd bardzo dobry, gdyż znajduje się ona przy samej trasie ekspresowej S8. Z Żoliborza 15 min. Druga giełda kwiatowa w Warszawie mieści się przy ul. Bakalarskiej, w Krakowie przy ul. Balickiej, w Trójmieście przy ul. Rzęsnej, w Poznaniu przy ul. Franowo, we Wrocławiu przy ul. Giełdowej, w Tychach przy ul. Sadowej.

Jaki kolor róży wybrać? Kolor też ma znaczenie. Na walentynki najlepiej wybrać czerwoną, która oznacza wyznanie gorącej miłości.

czerwony – „kocham cię”

biały – „szanuję cię”

niebieski – „będę ci wierny”

pomarańczowy – „pożądam cię”

różowy – „bardzo cię lubię”

żółty – „będę się o ciebie troszczył”

fioletowy – „jestem tobą zachwycony”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *