Najładniejsze ogrody: Las pełen hortensji, czyli Michinoku Garden

Hortensje w lesie? Nie to chyba nie możliwe… to pewnie fotomontaż. Czy na pewno? Czy ogród z tysiącami różowych i niebieskich kwiatów pośród drzew istnieje?

Ostatnio opublikowałem na Facebooku zdjęcie lasu, w którym rosło tysiące hortensji. Od razu pod zdjęciem rozpoczęła się dyskusja: fotomontaż, czy też nie? Odpowiadam, więc: nie! Ten park  naprawdę istnieje. Nie u nas, ale w Japonii. To Michinoku Garden znajdujący się w mieście Ichinoseki.

W ogrodzie rośnie ponad 30 tys. hortensji w (uwaga!) 300 odmianach. Nie wiedziałem nawet, że jest tyle odmian. Co roku od końca czerwca do końca lipca odbywa się tam festiwal hortensji, który przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, gdyż taki widok dla miłośników ogrodów to szczyt marzeń. Ponad 1,5 km ścieżek wijących się przez las cedrowy dostarcza niesamowitych wrażeń dla oczu. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pojechać do Japonii, gdyż mam na swojej liście kilka ogrodów do zwiedzenia w tym pięknym kraju m.in. Hitsujiyama Park, o którym już kiedyś pisałem.

 

Jak się tam dostać? Podróż superszybkim pociągiem Shinkansen z Tokio do Ichinosekito 2,5 godziny. Następnie 20 min jazdy autobusem ze stacji kolejowej Ichinoseki i 5 min spacerem.

A widzieliście już japoński ogród, który kwitnie na różowo? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *