Najładniejsze ogrody: Raj na ziemi, czyli Hitsujiyama Park

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda raj? Ja często. Wyobrażałem sobie go jako kwieciste pola rozciągające się aż po horyzont. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem zdjęcia raju z moich wyobrażeń. Gdzie on się znajduje? W Japonii.

Hitsujiyama Park znajduje się w mieście Chichibu w prefekturze Saitama. To tylko 90min pociągiem z Tokio.  Kto wie… może i mi uda się kiedyś tam dotrzeć. Wpisuję to miejsce na moją listę ogrodów do zobaczenia. Oczywiście wciąż na pierwszym miejscu jest ogród Keukenhof, o którym możecie przeczytać tutaj: Keukenhof Garden – tulipanowy raj.

          

Patrząc na zdjęcia parku, mamy wrażenie, że ktoś pomalował farbą w odcieniach różu, fioletu, bieli. Co to za roślina, która tworzy tak gęste kolorowe dywany? To Shiba-Zakura, czyli po japońsku „trawnik z kwiatów wiśni”. Egzotyczna nazwa, więc pomyślicie, że to egzotyczna roślina, która nie ma szans u nas przetrwać. Otóż nie. Shiba-Zakura, inaczej moss phlox lub moss pink to floks szydlasty zwany inaczej płomykiem szydlastym. Doskonale radzi sobie w naszym klimacie. Nie bez powodu jest nazywany różowym mchem. Tworzy gęste kobierce, niczym mech pomalowany na różowo. Kwitnie od połowy kwietnia do początku maja.

W parku znajduje się kilka odmian floksa o różnych kolorach: białym, różowym, fioletowym, wiśniowym, amarantowym. Są one starannie pielęgnowane przez ogrodników, którzy tworzą z nich przeróżne kształty. Z daleka park Hitsujiyama wygląda jakby został pokryty wzorzystymi dywanami. To wszystko na terenie o powierzchni 16500 metrów kwadratowych.

          

Park jest otwarty od 8:00 do 17:00. Bilet wstępu kosztuje 300 JPY. Dojechać można pociągiem ze stacji Seibu Ikebukuro w Tokio do stacji Yokoze. Potem tylko 30 minutowy spacer i jesteśmy w Parku. To kto się ze mną wybiera?

Autor: Tomasz Dominik Kok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *