Jak wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?

Są przydatne w ogrodzie przez cały rok, ułatwiają nam pracę i pomagają w utrzymaniu porządku na działce. Rozdrabniacze do gałęzi. Do czego się przydają i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rozdrabniacze do gałęzi pomagają w mieleniu zielonych części roślin, oraz mniejszych gałęzi. Każdy kto raz skorzystał z ich pomocy, już zawsze będzie ich używał gdyż bardzo ułatwiają pracę. Dzięki rozdrabniaczom pozbywamy się łatwo sterty gałęzi, która leży zazwyczaj w ogrodzie przez cały sezon i czeka na spalenie ciągle się powiększając. Dzięki nim dużo łatwiej utrzymać porządek w ogrodzie.

Zrębki powstałe w wyniku rozdrabniania możemy użyć jako ściółkę na rabatach. Ściółka zapobiega nadmiernemu wyrastaniu chwastów, utrzymuje wilgoć w glebie oraz zapobiega przemarzaniu korzeni w zimie. Możemy w ten sposób zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na zakup kory do ściółkowania. Zrębki możemy również przeznaczyć do kompostowania. Pamiętać należy aby do rozdrabniacza nie wrzucać zakażonych roślin, które mogą przenieść choroby na zdrowe rośliny.

Kupując rozdrabniacz do gałęzi musimy określić swoje potrzeby. W sklepach mamy do wyboru rozdrabniacze spalinowe i elektryczne o różnych mocach. W małym przydomowym ogródku, gdzie drzewa nie są wielkie, oczywiście wystarczy elektryczny. Gdy zamierzamy rozdrabniać gałęzie o dużej średnicy, lub jest ich bardzo dużo, lepiej wybrać rozdrabniacz spalinowy o zdecydowanie większej mocy. Przyda się on również właścicielom dużych ogrodów w których nie wszędzie możemy doprowadzić prąd.

Dużym ułatwieniem będzie zakup rozdrabniacza z funkcją wciągania gałęzi. Nie wszystkie rozdrabniacz to potrafią, a jest to bardzo pomocne, ponieważ gałęzie są same wciągane do maszyny tnącej, a nie musimy ich tam wpychać.

Warto również zwrócić uwagę, czy rozdrabniacz jest wyposażony w kosz na zrębki i jaka jest jego wielkość. Powinien on być odpowiednio duży, aby nie trzeba było co chwilę go opróżniać. Rozdrabniacz powinien również mieć łatwy dostęp do noży tnących, aby łatwo można było wyjąć gałęzie, które utkwiły w maszynie. Aby było to łatwiejsze niektóre maszyny posiadają wsteczny bieg.

Najtańsze rozdrabniacze elektryczne można kupić już za 350zł. Cena droższych maszyn o dużej mocy może sięgać nawet 4000zł.
Można je zamówić z dostawą do domu na przykład tutaj.

Autor: Tomasz Dominik Kok

[iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/Ey_8vZtDgDg”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *