Chryzantema – jesienny kwiat

Chryzantemy kojarzą się wszystkim przede wszystkim z cmentarzem. Jest to jednak kwiat, który jesienią może pięknie ozdobić nasz ogród. Za oknem szarówka, pada deszcz, a na rabacie kolorowe kule.

Chryzantema (złocień) to bylina, która stała się niezwykle popularna ze względu na porę kwitnienia. Mało jest kwiatów o tylu kolorach i kształtach które kwitną tak bujnie od września aż do przymrozków. Istnieje wiele gatunków, ale zdecydowanie największym wzięciem cieszą się te o drobnych kwiatach, które tworzą kolorowe kule. Kwiatów jest tak dużo, że trudno dostrzec z pod nich liście.

Nadają się doskonale na rabaty, do donic, koszy, jako kwiaty cięte. Występują w wielu kolorach, dlatego możemy z nich robić ciekawe kompozycje.

Chryzantemy lubią żyzne gleby zasadowe. Najlepiej kwitną w pełnym słońcu. Większość odmian nie zimuje w gruncie, dlatego po kwitnieniu przycinamy roślinę tuż nad ziemi i przenosimy do chłodnego pomieszczenia na zimę. Podlewamy lekko raz na 2 tygodnie.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/Chryzantemy?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

One thought on “Chryzantema – jesienny kwiat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *