Green Days – zapraszam na targi ogrodnicze już w najbliższy weekend

Targi ogrodnictwa i architektury krajobrazu Green Days już w najbliższy weekend w podwarszawskim Nadarzynie. To jedne z trzech największych targów organizowanych w Polsce i nie może Was tu zabraknąć. Uwaga, mam dla Was konkurs z nagrodami.

Targi ogrodnicze Green Days odbędą się w tym roku już w piątek 23 marca i potrwają przez cały weekend aż do niedzieli 25 marca. W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja targów i mogę śmiało powiedzieć, że było to udane wydarzenie, w którym bardzo polecam Wam wziąć udział. Jeśli byliście kiedyś na Gardenii, czy wystawie Zieleń to Życie to musicie być i tutaj. Mimo tego, że to dopiero druga edycja organizatorzy zgromadzili całkiem wielu wystawców. Oprócz dużych firm, które znamy z innych targów, swoje miejsce znalazły też mniejsze lokalne, czy też producenci nowości, które na tych targach zobaczę pierwszy raz. Przejrzałem całą listę wystawców i mam już listę stoisk, które na pewno muszę odwiedzić. O tym za chwilę. Wszystkie zdjęcia, które zobaczycie w tym poście zrobiłem na zeszłorocznej edycji targów Green Days.

Salony tematyczne

Targi zostały podzielone na 6 grup tematycznych:

 • salon architektury krajobrazu – tutaj zaprezentują się architekci krajobrazu,
 • salon małej architektury – zobaczymy w nim wyposażenie ogrodu, meble ogrodowe, rzeźby, lampy, ogrodzenia, fontanny, nawierzchnie ogrodowe,
 • salon florystyczny – znajdziemy w nim producentów materiałów florystycznych, kwiatów ciętych, kwiatów cebulowych, nasion,
 • salon ogrodniczy – tutaj swoją ofertę przedstawią szkółkarze oraz producenci nawozów, podłoży i narzędzi ogrodniczych,
 • salon pszczelarstwa – czyli sprzęt i nowe technologie związane z produkcją miodu, a także „miodowa”żywność, suplementy i kosmetyki.
 • salon techniki ogrodniczej – znajdziemy w nim kosiarki, opryskiwacze, odkurzacze ogrodowe i wiele innych narzędzi, które ułatwiają nam pracę w ogrodzie.

Stoiska, które trzeba zobaczyć

Na pewno odwiedzę wszystkie stoiska, ale na liście wystawców znalazłem takie, przy których z pewnością zatrzymam się dłużej. Na pewno będą to szkółki roślin, a będzie ich tu całkiem sporo.

Wspominałem już nie raz,że od pewnego czasu zamieniam swoje mieszkanie w prawdziwą miejską dżunglę. Niestety warunki mam niekorzystne i rośliny cierpią ze względu na brak słońca. Ucieszyłem się, gdy wśród wystawców zobaczyłem firmę sprzedającą domowe mini szklarnie z sztucznym oświetleniem. To zdecydowanie coś dla mnie!

Co jeszcze warto zobaczyć?

Program wydarzeń jest bardzo obszerny i możecie go znaleźć tutaj. Ja wybrałem dla Was to co z mojego punktu widzenia wydaje się najciekawsze.

 • pokaz wykonania biżuterii kwiatowej
 • ogród pokazowy
 • wystawa prac Zielona Ławeczka. W zeszłym roku interesowałem się tym projektem, więc chętnie zobaczę wystawę i Was też do tego zachęcam. Projekt Zielona Ławeczka polega na rewitalizacji zaniedbanych zakątków na polskich osiedlach. Podczas trzech edycji powstało już 65 miniogródków.
 • warsztaty projektowe
 • warsztaty dla dzieci
 • pokazy formowania drzewek bonsai. Nigdy nie interesowałem się techniką bonsai, ale zaciekawiła mnie ponieważ od pewnego czasu robię kokedamy (rośliny w wiszących kulach z mchu), a to też odmiana bonsai. Pamiętam, że w zeszłym roku wystawa bonsai była bardzo duża, chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat.
 • kiermasz ogrodniczy, na którym będzie można kupić mnóstwo roślin

Ogród pokazowy

Mam nadzieje, że tegoroczny ogród pokazowy mnie zachwyci. Pewnie pamiętacie, że mało która aranżacja pokazowa na przeróżnych tagach potrafi mnie zachwycić. Może tym razem będzie inaczej? Temat bardzo ciekawy: „Śpiąca Królewna”. Przy tej okazji organizator ogrodu pokazowego (OSTO) przygotował historię krasnali ogrodowych, do której przeczytania Was zachęcam. To niezwykle ciekawe! Coś mi się wydaje, ze w ogrodzie pokazowym zobaczę dużo czerwonych czapek. Historię krasnali możecie przeczytać tutaj.

Maja Popielarska

Gwiazdą tagów będzie Maja Popielarska, którą w sobotę będzie można zobaczyć i dotknąć, a także porozmawiać. Poprowadzi ona warsztaty, podczas których będziecie mogli zobaczyć jej aranżacje tarasowo – ogrodowe.

Jak dojechać?

Targi Green Days odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje 20 min, a tym z cięższą nogą 15 min.

Przez cały czas trwania imprezy kursować będą darmowe autobusy z centrum Warszawy do Nadarzyna. Na obecną chwilę nie ma jeszcze rozkładu, ale w zeszłym roku kursowały z Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego.

Można też skorzystać z komunikacji miejskiej. Na pętli P+R Aleja Krakowska wsiadacie w autobus linii 703, 711 i wysiadacie na przystanku Paszków lub w autobus 733 do przystanku Centrum Mody. Uwaga! Trzeba kupić bilet na II strefę biletową.

Ja będę na pewno na targach Green Days. Jeśli mnie zobaczycie to zapraszam do rozmowy. Chętnie się dowiem co Wam się najbardziej spodobało.

Szybki konkurs z nagrodami

Na Facebooku zorganizowałem dla Was konkurs, w którym możecie wygrać betonową doniczkę z rośliną, którą zrobiłem własnoręcznie. Szczegóły poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *