Wystawa kaktusów – Warszawa 2012

W dniach 16-17 czerwca 2012 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się w Wystawa Kaktusów. 

A było co oglądać! Przeróżne kształty, wielkości, kolory – takiej różnorodności kaktusów jeszcze nie widziałem. W szklarniach ogrodu botanicznego zgromadzono tysiące roślin, przywiezionych przez wystawców. Zwiedzający mogli również podziwiać okazy, które na stałe rosną w ogrodzie botanicznym. Niektóre osiągały po kilka metrów wysokości!

Podczas trwania wystawy można było kupić oryginalne kaktusy w bardzo atrakcyjnych cenach. Przez cały czas do dyspozycji byli eksperci, którzy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania. Oprócz kaktusów można było podziwiać również inne rośliny egzotyczne. Moją uwagę przykuły oplątwy. Rośliny te nie rosną w ziemi i nie trzeba ich podlewać, a jedynie zraszać im liście. Posiadają korzenie czepne, dzięki którym z roślin tych można robić bardzo oryginalne kompozycje mocując je do dużych konarów lub wkładając do nowoczesnych naczyń.

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/WystawaKaktusowWarszawa2012?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *