Wystawa i kiermasz storczyków 2012

Ogromne kolorowe kwiaty lub niewielkie, delikatne i subtelne. Na 5. Wystawie i kiermaszu storczyków zgromadzono niezwykłe okazy o przeróżnych kolorach, kształtach i rozmiarach. 

Wystawa odbyła się w dniach 2-4 marca w Warszawie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Rośliny były wyeksponowane w bardzo ładnych kompozycjach, które podkreślały ich egzotyczny wygląd. Znalazły się tu popularne phalaenopsisy i cymbidium, ale również okazy, których nigdy wcześniej nie widziałem. Jednym z najpiękniejszych storczyków była Medinilla magnifica o ogromnych różowych kwiatach. Moją uwagę zwrócił również Psychopsis Papino o bardzo niezwykłym kształcie kwiatu.

Podczas wystawy zwiedzający mogli kupić bardzo oryginalne orchidee, których nie można spotkać w sklepach i kwiaciarniach. Były okazy o dużych i kolorowych kwiatach, ale również takie, które zadziwiają nietypowym kształtem, czy zabarwieniem liści.

Do dyspozycji cały czas byli eksperci z Warszawskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków. Każdy mógł skorzystać z porad odnośnie pielęgnacji, chorób, szkodników. W sobotę można było wysłuchać prelekcji pana Piotra Dobrzyńskiego z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który opowiadał o najpopularniejszym storczyku jakim jest Phalaenopsis.

Storczyki można zakupić przez internet w sklepach:

Orchid Garden

Orchid Sklepik

Salon Orchidei

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wystawy.

Autor: Tomasz Dominik Kok
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/WystawaStorczykow2012?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

 

 

One thought on “Wystawa i kiermasz storczyków 2012

  • 15 marca at 20:44
    Permalink

    Żałuję, że nie mogę być na takiej wystawie. Uwielbiam te rośliny, mam ich aż 13 w domu, każdy inny. Kocham je i z przyjemnością czytam twoje porady na ich temat. Pozdrawiam serdecznie 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *