Dozownik do podlewania roślin doniczkowych w kształcie pingwina

Dozowniki do podlewania roślin doniczkowych… jest ich dużo do wyboru. Kule na patyku, nakrętki na butelki. Mi przypadł do gustu dosyć nietypowy, bo w kształcie ptaka. Nie wygląda on jednak kiczowato i może być prawdziwą ozdobą w doniczce.

Ostatnio na zakupach w Leroy Merlin widziałem bardzo ciekawy dozownik do podlewania roślin doniczkowych. Dotychczasowe dozowniki, na które natrafiałem na sklepowych półkach nie były zbyt ładne lub były to specjalne nakrętki na butelki. Taka butelka w doniczce chyba nie jest ładną ozdobą.

Dozownik, który widziałem jest w kształcie ptaka (chyba pingwina), jest przezroczysty i na prawdę świetnie wygląda w doniczce. Pasuje również do nowoczesnych aranżacji jako element dodający trochę humoru. Występują też w innych kolorach.

Po nalaniu do dozownika wody, uwalnia się ona stopniowo przez ceramiczną końcówkę przez kilka dni. Dzięki temu roślin nie można przelać, ani ususzyć. Jest to także doskonałe rozwiązanie gdy wyjeżdżamy na dłużej z domu. Już nie trzeba prosić sąsiadów o podlanie kwiatków.

Do kupienia w Leroy Merlin za ok. 15zł.

Autor: Tomasz Dominik Kok

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *