Rzeźby ogrodowe – kropka nad i

Gdy mamy już pięknie urządzony ogród pełen roślin, najwyższy czas aby zadbać o postawienie kropki nad i. Rzeźby ogrodowe mogą nadać ogrodowi elegancji, tajemniczości, a nawet humoru. Wszystko zależy od tego jaką rzeźbę wybierzemy. W sklepach znajduję się oczywiście wiele kiczowatych pseudo-rzeźb, które nie mają nic wspólnego z elegancją. Zachęcam jednak wszystkich do zaproszenia do swojego ogrodu sztuki. Nada ona naszemu roślinnemu rajowi niesamowitego klimatu.

Rzeźby warto ustawiać w miejscach, gdzie są większe powierzchnie roślin o podobnej barwie. Taka rzeźba o kontrastującym kolorze (biała rzeźba pośród ciemnej zieleni) przełamie monotonię roślin, które staną się dla niej ozdobną otoczką.

Gdy, mamy duży ogród, warto postawić na jego końcu rzeźbę. Przyciągnie ona uwagę i sprawi, że będzie się nam chciało pójść nawet w najodleglejszy kąt ogrodu. Można również zadbać o to, aby po dojściu do rzeźby mieć kolejny ciekawy obiekt w zasięgu wzroku na drugim końcu ogrodu. W ten sposób zachęcamy siebie i gości do spacerowania.

Pamiętajmy jednak o umiarze. Takich ogrodowych rzeźb nie może być zbyt dużo, bo ogród to nie galeria sztuki. W małym przydomowym ogródku wystarczy jedna większa i jedna mała subtelna.  Nie przesadźmy również z rozmiarem. Rzeźba nie może zbytnio dominować nad roślinami.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: You must go to the admin section and set your Picasa Web Album Username in the Options section.

Spodobał Ci się ten artykuł? Twoja ocena jest dla mnie bardzo ważna.
Ilość głosów: 0 Ocena: 0]

One thought on “Rzeźby ogrodowe – kropka nad i

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *