Najładniejsze ozdoby ogrodowe – Ogrodowe Perełki z Allegro cz. V

Ogrodowe ozdoby stawiają w naszym zielonym królestwie kropkę nad i. Dzięki nim w ogrodzie tworzy się niepowtarzalny klimat, jest on oryginalny i niepowtarzalny. Rzeźby, fontanny, figurki ogrodowe powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.

Wybrałem dla Was 10, moim zdaniem najładniejszych ozdób ogrodowych, które można kupić na Allegro.

1. Fontanna do ogrodu, na taras, na balkon

Wybrałem tą fontannę z dwóch powodów. Po pierwsze bardzo spodobał mi się jej kształt. Jest nowoczesna, nie kiczowata, posiada oświetlenie. Po drugie jest bardzo uniwersalna, bo można ją postawić w ogrodzie, np. na postumencie, na balkonie, tarasie, a nawet we wnętrzu.

cena: 719,36 zł

http://allegro.pl/fontanna-ogrodowa-padula-zestaw-acqua-arte-i6899312874.html

2. Kule ozdobne

Kule są modne w ogrodach już od kilku lat. Najczęściej spotykamy białe betonowe lub chromowane. Ja wybrałem bardziej nietypowe z włókna szklanego i żywicy. Największa dostępna kula ma aż 117 cm średnicy, a najmniejsza 30 cm.

cena: 1040,00 zł

http://allegro.pl/dekoracja-kula-srednica-30-46-66-117-cm-i5813318936.html

3. Hotel dla owadów – na każdą kieszeń

Hotel dla owadów to sposób żeby mieć oryginalna ozdobę w ogrodie, a jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla przyrody. Taki domek staje się miejscem wylęgarni owadów. Jest to istotne gdyż w zimie podczas mrozów wiele owadów w tym pszczół i trzmieli po prostu ginie dlatego ważne jest by miały one miejsce do schronienia się przed zimnem.

cena: 19,00 zł

http://allegro.pl/hotel-domek-karmnik-budka-dla-owadow-hd-1-okazja-i6688901471.html

4. Żeliwny zlew

Prawie każdy ma w ogrodzie kran wystający ze ściany. NIe jest on ozdobą, a może się nią stać. Jeśli ktoś lubi stylistykę starych ogrodów to na pewno spodoba mu się ten masywny, żeliwny zlew. W komplecie z mosiężnym kranem.

cena: 589,00 zł

http://allegro.pl/zeliwny-zlew-ogrodowy-kran-wodnik-do-ogrodu-i6191957470.html

5. Skrzynka drewniana – na każdą kieszeń

Drewniane skrzynki po jabłkach stały się popularne kilka lat temu jako ozdoba do wnętrz i ogrodów. Robi się z nich siedziska, stoliki, półki na ścianie, a w ogrodzie można z nich wykonać nawet większe konstrukcje. Zaleta tych, które znalazłem jest to, że są już pomalowane, a z doświadczenia wiem, że nadanie koloru takiej skrzynce jest pracochłonne.

cena: 19,00 zł

http://allegro.pl/skrzynka-drewniana-malowana-rozne-kolory-skrzynki-i6799404073.html

6. Kule wiklinowe

Pokazałem Wam już kule z włókna szklanego, a teraz coś bardziej naturalnego. Wiklina. Nigdy nie przepadałem za tym materiałem, ale ostatnio coraz bardziej mi się on podoba. Zaletą jest też cena, gdyż takie kule są kilkanaście razy tańsze od tych z włókna szklanego.

cena: 58,00 zł

http://allegro.pl/kula-wiklinowa-ozdobna-do-ogrodu-z-wikliny-80cm-i6958029161.html

7. Ściana wodna

Fontanna, której cena robi wrażenie, ale z doświadczenia wiem że to nie dużo za produkt ze stali corten. To stal, która pokrywa się rdzą, dzięki czemu jest zabezpieczona na lata bez żadnego malowania i konserwacji.

cena: 4199,00 zł

http://allegro.pl/fontanna-sciana-wodna-175-cm-w-f755-4-hit-okazja-i6924395031.html

8. Metalowa pergola

NIe jest to moja stylistyka, ale na pewno spodoba się osobom, które kochają romantyczne ogrody. Pergola z furtką wykonana z metalu na pewno będzie pięknie wyglądała porośnięta kwitnącym pnączem.

cena: 169,00 zł

http://allegro.pl/metalowy-luk-na-roze-pergola-ogrodowa-z-furtka-i6868999211.html

9. Nowoczesny karmnik

Jest to zdecydowanie najładniejszy karmnik, jaki w życiu widziałem. Pomagamy ptakom, a przy okazji mamy w ogrodzie przepiękną ozdobę. Jest nowoczesny, dizajnerski, po prostu cudo! To wg mnie najładniejsza ozdoba z tych, które Wam zaprezentowałem.

cena: 99,95 zł

http://allegro.pl/zielony-karmnik-dla-ptakow-z-podajnikiem-emsa-i6930913491.html

10. Stalowe wiatraki

Wiele razy widziałem w wiejskich ogrodach wiatraki wykonane z kolorowej folii. Znalazłem nieco inną ich odmianę, która będzie pasowała nawet do nowoczesnych ogrodów. Wykonane są ze stali nierdzewnej i są bardzo dobrej jakości. Mogą być niesamowitą ozdobą na rabacie


cena: 99,00 zł

http://allegro.pl/blomus-viento-wiatrak-ogrodowy-sred-30-cm-i6540642190.html

To już wszystko co dzisiaj dla Was przygotowałem. Mam nadzieję, że pomogłem w udekorowaniu Waszych zielonych zakątków. Zachęcam Was także do innych “Ogrodowych perełek z Allegro”. Znajdziecie m.in. najładniejsze doniczki na zioła, czy też ciekawe meble ogrodowe.

Artykuł powstał w ramach kampanii Allegro. Konkretne oferty zostały wybrane całkowicie dowolnie z całego asortymentu serwisu Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *