10 przydatnych narzędzi ogrodnicznych, o istnieniu których (prawdopodobnie) nie wiedziałeś! – Ogrodowe Perełki z Allegro cz. II

Są takie narzędzia ogrodnicze, które każdy powinien mieć w swoim ogrodzie. Pomyślicie o sekatorach, łopatkach i grabiach, ale znalazłem dla Was również takie, o których istnieniu  niektórzy nawet nie mieli pojęcia. Zapraszam na drugą część cyklu Ogrodowe Perełki z Allegro.

Poprzednio wyszukałem dla Was najładniejsze doniczki na zioła do kupienia na Allegro, w tym nawet latającą. Artykuł cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że jeszcze chętniej zabrałem się do pracy i znalazłem narzędzia, które uważam, że każdy powinien mieć. O niektórych istnieniu nawet ja nie miałem pojęcia, dlatego zaraz zabieram się za zakupy.

1. Rękawiczki ogrodnicze z pazurkami

Te rękawiczki to prawdziwy hit. Znalazłem je już jakiś czas temu i po wrzuceniu na Facebooka mnóstwo osób pytało gdzie je kupić. Przydadzą się zwłaszcza podczas sadzenia roślin. Często zdarza się, że wykopiemy za mały dołek, nie chce się sięgać po łopatkę i ręką go pogłębiamy. Z pazurkami na rękawiczce będzie łatwiej.

cena: 7,99 zł

http://allegro.pl/rekawice-rekawiczki-ogrodowe-grabie-pazurki-pazury-i6915612708.html

2. Rozciągliwy wąż ogrodowy

Wąż rozciągliwy to najnowszy nabytek mojej mamy. Bardzo sobie go chwali, bo zajmuje mało miejsca w ogrodzie i nie plącze się pod nogami. To niesamowite, że 60 metrowy wąż po użyciu kurczy się do 20 metrów.

cena: 37,90 zł

http://allegro.pl/waz-ogrodowy-rozciagliwy-20m-60m-x-hose-pistolet-i6212297220.html

3. Torba na narzędzia ogrodnicze ze stołkiem

Ładna torba, w której zmieścicie najpotrzebniejsze narzędzia ogrodnicze, a do tego stołek, na którym można usiąść. Fajne, praktyczne i do tego bardzo ładne. Idealne na prezent.

cena: 209,99 zł

http://allegro.pl/zeller-torba-na-przybory-ogrodowe-akcesoria-stolek-i6785961388.html

4. Fartuch ogrodniczy

Na pewno wiecie, że praca w ogrodzie do czystych nie należy i chociaż nie wiem jak bardzo byście uważali, to zawsze upaprzecie ubranie. Można się przed tym zabezpieczyć zakładając specjalny fartuch ogrodniczy. Zupełnie jak w kuchni. Bardzo ładny, więc nadaje się na prezent.

cena: 69,99 zł

http://allegro.pl/acm-fartuch-ogrodowy-ogrodniczy-na-narzedzia-hit-i6703826827.html

5. Taczka wielofunkcyjna

Taczkę wielofunkcyjną zobaczyłem pierwszy raz kilka lat temu na targach ogrodniczych. Bardzo mi się spodobała, bo ułatwia wiele prac w ogrodzie dzięki zestawowi akcesoriów. Sami spójrzcie ile zastosowań ma to niby proste urządzenie.

cena: 230 zł

http://allegro.pl/taczka-wozek-wielofunkcyjny-transportowy-muletto-i6895633326.html

6. Klęcznik i stołek w jednym

Kogo bolą kolana i uda podczas prac ogrodowych, ręka do góry. Ja podnoszę obie. Podczas sadzenia roślin najczęściej kucamy. Wiadomo, że jest to nie wygodne, bo po paru minutach bolą uda, ale jednak nie klękamy, bo nie chcemy pobrudzić ubrań. Spójrzcie na ten klęcznik. To rozwiązanie problemu. Do tego można go odwrócić i jest taboret.

cena: 69,99

http://allegro.pl/stolek-klecznik-ogrodowy-taboret-hit-krzeselko-i6900483207.html

7. Zbieraczka do jagód

Są takie owoce, których zbieranie jest pracochłonne. Mówię o borówkach, jagodach, porzeczkach. Zobaczcie o ile prościej jest to robić przy pomocy takiego prostego narzędzia.

cena: 18,00 zł

http://allegro.pl/zbieraczka-do-jagod-borowek-porzeczek-do-zbierania-i6771226502.html

8. Sadzarka do cebul

Każdy zna sadzarkę do cebul, którą trzyma się w dłoni i klęcząc lub kucając sadzi się cebule. Ja znalazłem sadzarkę do cebul, którą używa się bez schylania. Takie proste narzędzie, a plecy mniej bolą niż podczas używania tradycyjnych sadzarek.

cena: 95,00 zł

http://allegro.pl/sadzarka-do-cebul-cebulek-kwiatow-dluga-951486-i6136565129.html

9. Obcinak do trawy

Wiele lat temu, gdy zacząłem swoją przygodę z ogrodnictwem, wiele osób pytało jak to robi, że trawnik w moim ogrodzie jest idealnie oddzielony od rabaty. Nie było tam żadnego obrzeża, a mimo to granica była perfekcyjnie odcięta. Odpowiedź to szpadel prosty. Nie wszyscy wiedzą, że takie narzędzie istnieje, a powinno być na wyposażeniu każdego ogrodnika. Służy właśnie do odcinania darni od rabaty.

http://allegro.pl/obcinak-do-trawy-ze-stopa-t-88042-i6892433589.html

cena: 23,00 zł

10. Zbieracz do owoców

Ułatwia zbieranie owoców jeszcze zanim opadną na ziemię.

cena: 74,00 zł

http://allegro.pl/fiskars-zbierak-do-owocow-quikfit-1000693-gratis-i6614171337.html

Prawda, że te narzędzia przydadzą się każdemu ogrodnikowi? Ja nie pogardziłbym żadnym z nich, więc jeśli ktoś znajomy czyta ten artykuł to wiecie już co mi możecie podarować jako prezent.

Artykuł powstał w ramach kampanii Allegro. Konkretne oferty zostały wybrane całkowicie dowolnie z całego asortymentu serwisu Allegro.

5 thoughts on “10 przydatnych narzędzi ogrodnicznych, o istnieniu których (prawdopodobnie) nie wiedziałeś! – Ogrodowe Perełki z Allegro cz. II

 • 28 sierpnia at 16:59
  Permalink

  Nie bawią mnie specjalnie prace ogrodowe… ale ta rękawica wygląda jak smocza łapa! 😀

  Reply
 • 29 sierpnia at 14:57
  Permalink

  Nie wiedziałam o 6 wymienionych narzędziach. Z wcześniejszymi się spotkałam po drodze. Artykuł bardzo ciekawy, mam nadzieję, że pojawi się więcej takich 🙂

  Reply
 • 4 września at 15:10
  Permalink

  Te narzędzia są naprawdę świetne. Chyba najbardziej przydałby mi się ten stołek-klęcznik. Chętnie zainwestowałabym też w rękawice z pazurkami 🙂

  Reply
 • 13 września at 19:24
  Permalink

  Sporo ciekawych wynalazków, które mogą bardzo ułatwić życie.

  Reply
 • 29 października at 07:17
  Permalink

  Ogrodnik poleca zbieraczke do jagod?Przeciez takie grzebienie ktorymi zbieracze zbieraja owoce borowki niszcza krzewy.

  Natomiast spodobal sie mi klecznik.Jak sie posadzi rosline to mozna sie pomodlic zeby ladnie wyrosla:)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *