Green Days – nowe targi ogrodnicze pod Warszawą 7-9 kwietnia 2017

Green Days to nowe targi ogrodnicze, które w tym roku odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie. Będzie można na nich poznać Maję Popielarską, która poprowadzi warsztaty i spotkania autorskie. Dla pasjonatów ogrodnictwa, studentów i architektów krajobrazu zorganizowano liczne atrakcje, warsztaty i konferencje. 

O targach ogrodniczych Green Days dowiedziałem się kilka miesięcy temu i od tamtej pory czekam niecierpliwie na ich rozpoczęcie. Dotąd mieliśmy w Polsce wystawę Zieleń to Życie oraz targi Gardenia i jak zapewne wiecie obie imprezy nie są doskonałe. Patrząc na program, atrakcje i listę wystawców targów Green Days, mam duże nadzieje że będą to targi udane i nie będę tak bardzo narzekał, jak zazwyczaj to robię po Gardenii 🙂 Jestem zdziwiony, że organizatorom udało się zaprosić do współpracy tak wielu wystawców, a wiem że nie jest to łatwe szczególnie wiosną, gdy mają oni najwięcej pracy. Przejrzałem listę wystawców i bardzo mnie cieszy, że oprócz wielkich ogólnopolskich firm jest bardzo dużo lokalnych, niedużych przedsiębiorców, rzemieślników, a nawet artystów. Jako właściciel pracowni projektującej i realizującej ogrody to właśnie takich osób najczęściej poszukuję na targach. Targi już wkrótce i ja na pewno się na nie wybiorę. Oczywiście po nich zobaczycie na blogu relację i dowiecie się jaką ocenę stawiam Green Days.

Maja Popielarska

W sobotę 8 kwietnia gościem specjalnym targów będzie Maja Popielarska, której chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Prowadząca program „Maja w ogrodzie” poprowadzi warsztaty, dzięki którym dowiecie się jak zaprojektować swój wymarzony ogród i taras. Jeśli chcecie osobiście poznać Maję to macie doskonałą okazję.

Green Days

Ogród pokazowy

Na targach Green Days będzie można obejrzeć ogród pokazowy, a w zasadzie aranżację przedstawiającą kilka ogrodów nawiązujących do epoki baroku, renesansu i gotyku. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało i czy po raz pierwszy w życiu zachwyci mnie ogród pokazowy na targach ogrodniczych. Do tej pory nikomu się to nie udało 🙂

Salony tematyczne

Targi zostały podzielone na 6 grup tematycznych:

 • salon architektury krajobrazu – tutaj zaprezentują się architekci krajobrazu,
 • salon małej architektury – zobaczymy w nim wyposażenie ogrodu, meble ogrodowe, rzeźby, lampy, ogrodzenia, fontanny, nawierzchnie ogrodowe,
 • salon florystyczny – znajdziemy w nim producentów materiałów florystycznych, kwiatów ciętych, kwiatów cebulowych, nasion,
 • salon ogrodniczy – tutaj swoją ofertę przedstawią szkółkarze oraz producenci nawozów, podłoży i narzędzi ogrodniczych,
 • salon pszczelarstwa – czyli sprzęt i nowe technologie związane z produkcją miodu, a także „miodowa”żywność, suplementy i kosmetyki.
 • salon techniki ogrodniczej – znajdziemy w nim kosiarki, opryskiwacze, odkurzacze ogrodowe i wiele innych narzędzi, które ułatwiają nam pracę w ogrodzie.

Green Days

Inne atrakcje

Program targów ma ponad 100 pozycji, dlatego nie sposób o wszystkim wspomnieć. Przyznam szczerze, że jestem bardzo miło zaskoczony, bo nie przypominam sobie targów, które były tak bogate w atrakcje. To tylko niektóre z nich:

 • wiele konferencji jak np. konferencja „Architektura krajobrazu współczesnych Chin”, czy też konferencja „Najnowsze trendy w europejskim sadownictwie – jak zarobić na ekologii?”
 • liczne warsztaty jak np. warsztaty projektowe dla studentów „Ogród przydomowy niskobudżetowy”, czy warsztaty siania ziół,
 • konkursy plastyczne dla dzieci,
 • pokazy florystyczne,
 • liczne prelekcje m.in. „Nie wyrzucaj wyrwanych chwastów”, „Szkodniki roślin warzywnych i ozdobnych”; „Mało znane warzywa”, „Nawożenie roślin ozdobnych”,
 • warsztaty produkcji kosmetyków na bazie miodu oraz degustacje miodów,
 • warsztaty budowania uli,
 • pokaz bezpiecznego i bezinwazyjnego wejścia na drzewo,
 • i wiele, wiele innych.

Green Days - konferencja

Dojazd

Green Days - autobusTargi Green Days odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje 20 min. Specjalnymi, darmowym autobusami dojedziecie na targi z Dworca Centralnego oraz Dworca Zachodniego. Do Nadarzyna kursuje również komunikacja miejska – autobusy 703, 711, 733 z przystanku P+R Krakowska.

Wkrótce po targach na blogu ukaże się obszerna relacja z targów. Wtedy dowiecie się jak je oceniłem, czy były lepsze od innych, a może wcale nie. Tymczasem zachęcam do odwiedzenia Green Days.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2017 odbędą się w dniach 7-9 kwietnia.

Więcej informacji: dni-zieleni.pl

artykuł sponsorowany (opinia nie sponsorowana) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *