(Najlepsza) praca lub praktyki dla ogrodnika, architekta krajobrazu (i nie tylko) u ogrodnika Tomka!

Każdy kolejny rok w naszej firmie to nowe wyzwania, ale w tym roku grubo przesadziliśmy! Sezon jeszcze dobrze nie wystartował, a pracy jest na cały rok! Projekty tarasów, ogrodów, 2 dużych osiedli ich realizacje wymagają kolejnych rąk do pracy. I otwartych umysłów! Zapraszamy do aplikowania!

Praca dla ogrodnika lub pomocnika ogrodnika

Zależnie od Twoich umiejętności i samodzielności znajdziesz u nas pracę w różnym zakresie:

 • prace pielęgnacyjne, od koszenia i przycinania, po pielęgnację (wcale nie taką prostą) łąki kwietnej, pielęgnację roślin w biurze,
 • „szeregową” pracę lub kierowanie nad zespołem realizacyjnym przy zakładaniu zieleni na osiedlach
 • pracę przy ogrodach prywatnych, tarasach, balkonach, także pracę przy stolarce, tarasach, nawadnianiu – zależnie od kompetencji.

Prosimy zgłaszać się na adres ogrodnik@ogrodniktomek.pl z podaniem doświadczenia i umiejętności, jakie posiadasz oraz oczekiwaną stawkę za pracę w pełnym wymiarze godzin. Uwaga: ze względu na zasady panujące na jednym ze stale pielęgnowanych terenów, wymagamy pracy w co drugą sobotę, za która otrzymujesz dzień wolny w tygodniu.

Praca dla projektanta ogrodów

 • Po pierwsze szukamy osoby kreatywnej, o nieszablonowych pomysłach, szukającej inspiracji nie tylko przez kopiowanie widzianych ogrodów, ale eksperymentującej z elementami, których nikt wcześniej nie próbował.
 • Po drugie wymagamy albo bardzo dobrego rysunku odręcznego, albo umiejętności tworzenia na prawdę dobrych wizualizacji. Każdy projekt trzeba przedstawić klientowi i chcemy to robić w dobrej formie, na ogół nie publikujemy projektów, ale nie znaczy, że nie powinny być dobre :).
 • Po trzecie wymagamy przy najmniej elementarnego zmysłu technicznego. Musisz wiedzieć jak wykonać swoje pomysły, stworzyć zwięzły rysunek techniczny, który zrozumie stolarz czy ślusarz. Musisz umieć trafnie obliczyć ilości materiałów i sprawnie wycenić projekt. Wbrew pozorom Excel jest bardziej przydatny w zawodzie niż AutoCad.

Nie wymagamy formalnego wykształcenia architekta krajobrazu, ale powinieneś łączyć w sobie te 3 aspekty swojej pracy: kreatywną, wizualną i techniczną. Mamy bardzo dużo zapytań o ogrody, tarasy, balkony. Przyjmujemy tylko ich nie wielki procent. Dlaczego? Ponieważ nie zajmujemy się sztampowymi projektami. Dlatego chcemy z Tobą tworzyć naprawdę niezwykłe projekty.

Dasz radę? Prześlij CV i porfolio na adres projektant@ogrodniktomek.pl. Nie musi być bardzo długie, ale powinno zawierać jak najszerszy zakres sztuk wizualnych, w jakich się obracasz. Obklejałeś samochód koledze? Rzeźbisz? Fotografujesz? Piszesz bloga o designie? Chcemy Cię poznać!

Animator zieleni / menadżer promocji zieleni

To bliżej nieokreślone stanowisko. Pewne sugestie zostały nakreślone na plakacie. Bardzo dużo osób, zarówno profesjonalistów jak i amatorów pyta o szkolenia / warsztaty. Zgłaszają się do nas firmy zainteresowane „zielonymi” działaniami w przestrzeniach publicznych. Szukamy osoby, która ten temat zagospodaruje oraz wykorzysta markę najpopularniejszego w Polsce bloga ogrodniczego i potencjał naszego zespołu do innych ciekawych i dobrych działań. Jeśli masz pomysł na „coś z ogrodnikiem Tomkiem”, skontaktuj się z nami.

Staż lub praktyki

Jeśli zainteresowała Cię praca u nas, ale nie jesteś pewien swoich umiejętności, lub chcesz się jeszcze „wdrożyć” w zawód, zapraszamy do współpracy.

 • Dla absolwentów mamy półpłatne praktyki projektowo-realizacyjne: pracujesz na pół etatu za normalna stawkę „w terenie”, a nieodpłatnie uczysz się projektowania / wyceniania / inwentaryzacji u naszych architektek, aż Twój warsztat będzie gotowy do „pełnej” współpracy.
 • Dla studentów mamy praktyki. Polecamy zaliczyć je teraz i mieć wolne wakacje. Część godzin wyrobisz pracując w domu, czy to projektowo, czy np. pisząc artykuły na naszego bloga (którego czyta do 150 tys. osób miesięcznie). Za chwile z deski kreślarskiej do realizacji schodzi kilka fajnych projektów, ruszamy z kolejnymi realizacjami zielonych dachów i osiedli. Jest się czego uczyć. Na pewno nie będziesz cały miesiąc kosić trawników jak w innych firmach.

Zapraszamy do zgłoszeń na adres praktyki@ogrodniktomek.pl. Większość z naszych praktykantów otrzymało propozycję pracy. 2 z nich było naszymi pracownikami przez długi okres. Inni z sukcesem prowadzą swoje firmy czy pracują za granicą – w zawodzie 🙂

Dołącz do nas lub podaj dalej!

Czekamy na Ciebie. Jeśli aktualnie nie szukasz pracy czy praktyk, pomóż swoim znajomym.

Udostępnij TEN post. Z góry dziękujemy! Najlepiej publicznie. Jeśli udostępnisz go w swojej grupie / forum wydziałowym – daj znać! Posiadamy też wydrukowane plakaty, podpowiedz, gdzie możemy je powiesić.

Do zobaczenia w Twojej nowej pracy lub gdzieś w zielonej przestrzeni!

Pozdrawiamy,

Filip z zespołu Ogrodnika Tomka, wraz Magdą, Agatą i oczywiście samym Tomkiem 🙂

 

One thought on “(Najlepsza) praca lub praktyki dla ogrodnika, architekta krajobrazu (i nie tylko) u ogrodnika Tomka!

 • 14 marca at 11:19
  Permalink

  Wspaniała inicjatywa. Dla studentów to doskonała możliwość rozwinięcia swoich zdolności w zakresie w którym chcą później pracować.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *