Ogrodnik Tomek zrobił wielką pandę z kwiatów w centum Warszawy!

Udało się! 16 kwietnia na skarpie przy trasie WZ zakwitła wielka panda. To część akcji „Godzina dla Zielmi”, której byłem ambasadorem. Pandę możecie oglądać do 14 maja.

„Godzina dla Ziemi WWF to prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, w symbolicznym geście troski o naszą wspólną Planetę.” Trzeba pamiętać, że chodzi tu tylko o symbol, a nie realne oszczędzanie prądu. Najważniejsze jest zasygnalizowanie, że aż tylu ludzi wie, że o Ziemię należy dbać.

W tym roku do akcji włączyły się gwaizdy, celebryci i znani blogerzy. Kilkanaście osób obiecało spełnić zadania, jęli odpowiednia liczba osób włączy się do akcji na stronie GodzinaDlaZiemi.pl. Reni Jusis nagara utwór na instrumentach z recyklingu, Michał Piróg z Agnieszką Szulim przepłyną Wisłę na tratwie z butelek, Kinga Rusin wejdzie na Pałac Kultury w Szpilkach, a ja stworzę pandę z kwiatów jednorocznych. Do akcji zgłosiło się ponad 100 tys. osób, więc panda powstała. Dalczego właśnie to zwierzę? To logo WWF.

Kwietną pandę można oglądać od 16 kwietnia do 14 maja na karpie przy trasie WZ tuż obok pomnika Nike. Najlepszy widok jest z wiaduktu nad trasą WZ przy ul. Miodowej. Więcej w artykule na Gazeta.pl.

Teren udostępnił Zarząd Terenów Publicznych, za co serdecznie dziękuję!

Dziękuję również wszystkim mediom za tak olbrzymie zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *