Wystawa tulipanów 2014 – zdjęcia najpiękniejszych odmian

W ostatni zimowy weekend, w oranżerii Pałacu w Wilanowie odbyła się VI wystawa tulipanów. Oczywiście musiałem tam pojechać, aby zobaczyć najpiękniejsze odmiany i nowości. Zobaczcie sami.

To już szósta wystawa tulipanów. Cieszę się, że ta impreza się odbywa, bo jest to taki przedsmak wiosny. Pogoda była akurat paskudna, a patrząc na piękne kwiaty można było się poczuć, jak w wiosenny dzień. Odmian tulipanów było mnóstwo, więc uwieczniłem na zdjęciach tylko te, które spodobały mi się najbardziej. Bardzo lubię tulipany o oryginalnych kształtach, które czasem nie przypominają zwykłego tulipana. W tym roku najpiękniejszy wg mnie był tulipan ‚Rococo’.

Oprócz najpiękniejszych odmian tulipanów, które zgromadzono w szklanych wazonach, na wystawie można było zobaczyć kompozycje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów. Szczególnie spodobała mi się ta, do której wykonania użyto kolorowe czasopisma. Poniżej znajdziecie zdjęcie. Na gości czekały również inne atrakcje: pokazy florystyczne, prelekcje oraz warsztaty dla dzieci. Przed oranżerią można było się zaopatrzyć w cebulki oraz bukiety tulipanów.

'Rococo'
'Roman Empire'
'Barbados'
'Miss Elegance'

      

'Orange Princess'
'Maria Kaczyńska'
'Delta White'
'Tom Pouce'

        

'Jan Paweł II'
'Oviedo'
'Super Parrot'
'Bel Song'
'Santander'

      

'Dallas'
'Beauty Trend'
'Finola'
'Charmeur'
'Petit Coat'

     

 

 

 

 

    

'Jolanta Kwaśniewska', w tle 'Aleksander Kwaśniewski'
'Monte Carlo'
'Red Princess'
'Curly Sue'

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *