Nawożenie roślin i wzbogacanie gleby jednym preparatem – Florovit Pro Natura

Nawożenie organiczne roślin obornikiem, czy kompostem jest czynnością, którą warto przeprowadzić w ogrodzie dla zapewnienia roślinom idealnych warunków do wzrostu. Niestety nie jest to łatwe i przyjemne zadanie ze względu na ilość potrzebnego materiału oraz nieprzyjemny zapach. Można jednak zastosować nawóz prosty w użyciu i bezwonny, który wzbogaca glebę tak samo jak obornik i kompost oraz dostarcza roślinom odpowiedniej ilości składników pokarmowych. Do tego pozbawiony jest substancji szkodliwych, które występują w substancjach pochodzenia organicznego np. antybiotyków, lekarstw w oborniku oraz środków ochrony roślin, substancji chemicznych w kompoście.

Chcąc zagwarantować roślinom idealne warunki do życia musimy zadbać m.in. o właściwą kondycję gleby i odpowiednią ilość składników pokarmowych. Te dwa czynniki  zapewniamy zazwyczaj przez nawożenie mineralne przy użyciu nawozów wieloskładnikowych (dostarczenie makro- i mikroelementów) oraz nawożenie organiczne obornikiem lub kompostem (wzbogacenie gleby). Prace w ogrodzie można sobie ułatwić stosując nawozy wieloskładnikowe Florovit Pro Natura. Nawozy te działają podwójnie, gdyż oprócz dostarczenia roślinom niezbędnych do prawidłowego wzrostu składników pokarmowych poprawiają też żyzność gleby. Jest to o tyle wygodne, że przy pomocy jednego środka zapewniamy roślinom właściwe warunki do życia

Substancje organiczne wzbogacające glebę mają takie same właściwości jak obornik, czy kompost,  a ich wprowadzenie do gleby jest dużo łatwiejsze oraz przyjemniejsze, gdyż nawóz jest bezwonny. Składniki organiczne ponadto ułatwiają pobieranie z gleby wody i substancji odżywczych, ograniczają ich wymywanie do wód podziemnych, zapobiegają erozji gleby i zwiększają jej pojemność wodną. 

Dzięki substancjom humusowym, nazywanym przez ogrodników czarnym złotem, rośliny stają się bardziej odporne na choroby grzybowe i szkodniki oraz na wymarzanie. Kwasy humusowe poprawiają także strukturę gleby – te ciężkie są lepiej przewietrzane, a lekkie nie są tak bardzo podatne na straty wody i składników pokarmowych. Nie bez powodu kwasy humusowe są też nazywane czarnym życiem. Stymulują rozwój pożytecznych mikroorganizmów sprawiając, że nawet w najbardziej jałowej ziemi zaczyna toczyć się życie

W czasie wegetacji roślin od kwietnia do sierpnia warto zastosować nawóz uniwersalny granulowany. Jest to produkt kompleksowy, co oznacza że w każdej granulce znajdują się wszystkie składniki potrzebne roślinie do prawidłowego wzrostu, czyli azot, potas i fosfor, a także magnez, siarkę, wapń, żelazo, mangan, bor i molibden. Nawóz ten oprócz szybszego wzrostu, zapewni obfite i długie kwitnienie roślin ozdobnych, a także duże plony po nawożeniu drzew i krzewów owocowych oraz warzyw. Ten sam nawóz idealnie nadaje się do zastosowania przed siewem i sadzeniem. Jest dostępny w opakowaniach 1,5 kg, 4 kg, 8 kg, 15 kg, oraz 20 kg.

Do nawożenia roślin domowych, balkonowych i rabatowych w gruncie można użyć nawozu uniwersalnego Florovit Pro Natura w płynie, który ma takie same właściwości jak granulowany. Używa się go od kwietnia do października co 7-10 dni w dawce i stężeniu podanym przez producenta, które jest zależne od rośliny.

Nawozy organiczno-mineralne Florovit Pro Natura są dobrą alternatywą dla tradycyjnych nawozów. Jeden produkt zapewnia zarówno użyźnienie gleby, jak i dostarczenie roślinom składników mineralnych. Skład jest odpowiednio dobrany, więc mamy pewność, że rośliny będą miały zapewnione idealne warunki do wzrostu.

Przeczytaj więcej o nawozach Florovit Pro Natura.

Artykuł jest częścią płatnej kampanii produktu marki Florovit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *