Sklep z świeżymi ziołami i produktami ekologicznymi w Warszawie

Świeże, oryginalne zioła takie jak mięta truskawkowa, pomarańczowa, szałwia ananasowa, stewia, czyli roślina kilkadziesiąt razy słodsza niż cukier, a nie mająca żadnych kalorii. Oprócz tego oleje ekologiczne, nasiona ziół, zdrowe herbatki i całe mnóstwo produktów eko. To wszystko w „Ziołowej Oazie” w Warszawie.

Produkty ekologiczne i zdrowy styl życia stały się bardzo mode w ciągu ostatnich lat. To dobrze, bo dzięki temu powstają coraz to nowe miejsca, w których można kupić produkty bez chemii, której jest wokół nas tak dużo. W pierwszy wiosenny weekend udałem się na niewielki bazarek osiedlowy przy ul. Gotarda na warszawskim Służewcu. Co prawda przyroda pokazuje, że wiosny jeszcze nawet nie widać na horyzoncie, ale w Ziołowej Oazie kwitnące kwiaty i zielone zioła.

Na półkach mnóstwo ziół, a będzie jeszcze więcej. Byłem bardzo mile zaskoczony, gdyż nie były to popularne zioła znane z hipermarketów, ale bardzo oryginalne i trudno dostępne rośliny. Mięta pomarańczowa, grejpfrutowa, truskawkowa, szałwia ananasowa – one na prawdę pachną tymi owocami. Znalazłem także trawę żubrówkę i miętę imbirową, które ostatnio były mi bardzo potrzebne, a nie mogłem ich nigdzie dostać. Geranium, liść laurowy, cząber górski, a także takie rarytasy jak minutina, żyworódka, jiaogulan, czyli rośliny lecznicze. Właścicielom kotów na pewno spodoba się kocia trawa, która ponoć jest ich przysmakiem. Oczywiście nie mogłem wyjść bez stewii, którą ostatnio opisywałem. To roślina kilkadziesiąt razy słodsza niż cukier, a nie ma żadnych kalorii. Więcej o jej właściwościach zdrowotnych i uprawie: Stewia – sama słodycz, samo zdrowie.

    

Co oprócz świeżych ziół? Zioła suszone i nasiona, oleje ekologiczne, przyprawy, zdrowe kawy (np. orkiszowa), smaczne miody i herbatki (rozgrzewająca, bomba witaminowa i wiele innych). Znajdziemy tu też ekologiczne czekolady i słodycze, bakalie, zioła do kąpieli i wiele, wiele innych zdrowych i ekologicznych produktów.

Ziołowa Oaza – ul. Gotarda 16, pawilon 49. Czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8 – 18 oraz w sobotę 9 – 14.

telefon: 798 359 846


Pokaż Ziołowa Oaza – zioła i produkty ekologiczne na większej mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *