Oczary już kwitną, czyli wiosna tuż tuż

Wczoraj wybrałem się na spacer i zauważyłem, że w parku kwitną oczary. To znak, że wiosna jest już bardzo blisko. A czy Wy widzieliście już kwitnące rośliny? Zachęcam do komentowania.

Jeśli ktoś mieszka w Warszawie to o tej porze roku (początek marca) powinien koniecznie wybrać się do parku im. Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego. To niewielki park leżący na osiedlu Potok przy ulicy Gwiaździstej tuż obok Trasy Toruńskiej. Widok jest niezwykły, gdyż mamy jeszcze kalendarzową zimę, a w parku kolorowo. To zasługa oczarów.

Największą ozdobą oczarów są kwiaty. Nie są one duże i bardzo ozdobne, jednak jest ich bardzo dużo. Mogą się pojawić już w styczniu. Najczęściej kwitnie na żółto, ale są też odmiany o pomarańczowych i czerwono-brązowych kwiatach. W naszych warunkach klimatycznych krzew ten dorasta do 3m wysokości. Ma bardzo luźny pokrój. Przeczytaj więcej: Oczar – krzew kwitnący zimą.

    

Oczary w parku przy Gwiaździstej są już całkiem duże, niektóre mają nawet 2 metry. Posadzone są w kilkunastu grupach po kilkadziesiąt sztuk, dlatego nawet z daleka doskonale je widać. Najpopularniejsze są oczary ciemno żółte, ale tutaj oprócz tych rosną też czerwone i cytrynowe.

Park im. Harcerskiej Poczty Polowej PW to jeden z moich ulubionych. Mimo, że jest niewielki to rosną tu rośliny niespotykane często w innych warszawskich parkach. Za kilka tygodni rozkwitnie kilkadziesiąt magnolii, a jesienią ujrzymy zimowity. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego parku oraz najdłuższego parku w Warszawie, który znajduje się po drugiej stronie ulicy – Kępy Potockiej.

Tomek Kok


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *