Najładniejsze ogrody: Kawachi Fuji Garden – ogród z wielkimi wisteriami

Ogród japoński z ogromną wisterią, która ma ponad 100 lat! Takie cuda to tylko w Japonii. W tych ogrodach wisterie, czyli inaczej glicynie, grają główną rolę. Jest ich tu mnóstwo odmian w wielu kolorach.

Kawachi Fuji Garden to ogród, który zapisuję je na swoją listę najpiękniejszych ogrodów na świecie, które kiedyś zamierzam zobaczyć na własne oczy. Królowymi są tu olbrzymie glicynie(wisterie), więc widok musi być niesamowity. Największa wisteria ma ponad 100 lat, a jej pień średnicę ponad metra. Glicynia to przecież pnącze, a w tych ogrodach wyglądają jak wielkie drzewa. Aby pędy utworzyły rozległy parasol, zbudowano specjalną konstrukcję, dzięki czemu można spacerować pod tysiącami kwitnących na fioletowo kwiatów. Aż chciałoby się tam położyć 🙂 W ogrodzie znajdują się też długie tunele które oplatają kilka odmian wisterii o kwiatach białej, fioletowej i różowej barwy. Najdłuższy ma prawie 100 metrów, więc spacer pod taką konstrukcją to coś niesamowitego. Więcej o uprawie tego niesamowitego pnącza możecie przeczytać tutaj: Glicynia – pnącze o fioletowych, zwisających kwiatach.

     

Oprócz pnączy rosną tam też złotokapy – drzewa, których kwiaty są identyczne jak kwiaty wisterii, tylko mają kolor żółty. Do tego mnóstwo kwitnących kwiatów, bylin, krzewów. Można tam się poczuć jak w raju. Czy Wy też chcielibyście odwiedzić ten park? Ja się w nim zakochałem.

Wisteria kwitnie od połowy kwietnia do połowy maja, więc w tym czasie musimy sobie zorganizować wycieczkę. Kawachi Fuji Garden znajduje się w mieście Kitakyushu (4h jazdy od Tokio).

Tomek Kok

3 thoughts on “Najładniejsze ogrody: Kawachi Fuji Garden – ogród z wielkimi wisteriami

 • 11 czerwca at 20:38
  Permalink

  Niech pan wybaczy panie Tomku. Pisałam szybko i rzeczywiście zapomniałam o cudzysłowie, proszę nie gryźć.

  Reply
 • 9 lipca at 18:56
  Permalink

  Niesamowity ogród tworzą te olbrzymie glicynie. Ten ogród ma jedną zasadniczą wadę, a mianowicie to, że jest w Japonii;)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *