Najładniejsze nowoczesne warzywniki

Warzywniki nie muszą wcale być brzydkie. Wystarczy trochę wyobraźni, inspiracji i można stworzyć wspaniały ogród warzywny, który będzie wizytówką naszego ogrodu.

Każdy kto ma ładny, wypielęgnowany ogród ozdobny i chce mieć warzywnik staje przed dylematem: gdzie go ukryć. Przyjęło się, że warzywniki to miejsca, którymi nie trzeba się chwalić. Zazwyczaj są mało ozdobne, zbudowane z tego co mieliśmy akurat pod ręką. Rozkopana ziemia i nieporządek nie zachęcają do spoglądania na nie. Nie musi tak być. Z warzywnika możemy uczynić najbardziej ozdobne miejsce w ogrodzie, które będziemy podziwiać. Wysuwanie na pierwszy plan warzyw o ozdobnych liściach i przeplatanie kwiatami to tylko niektóre sztuczki jakie możemy zastosować dla uatrakcyjnienia warzywnika.

     

Dobrym pomysłem są też podwyższone rabaty i pionowe konstrukcje sprawiające, że nasz zdrowy ogródek nie będzie nudny. Wydawałoby się, że warzywniki raczej nadają charakter wiejski. Nie koniecznie. Wykonane z materiałów najwyższej jakości mogą nawet dodać odrobinę luksusu do całego ogrodu. Granitowe murki, drewniane skrzynie, a nawet piramidy warzywne – i kto powiedział, że ogród warzywny musi być brzydki?

   

Warzywnik możemy wpleść w ogród tak, że nikt go nawet nie zauważy. Warzywa posadzone na rabatach pośród roślin nie będą rzucać się w oczy. Natomiast ułożone w ciekawe kompozycje będą ozdabiały ogród i wiele osób będzie myślało, że to zwykłe rośliny ozdobne. Obejrzyjcie zdjęcia, a może się zainspirujecie.

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *