Najładniejsze nowoczesne warzywniki

Warzywniki nie muszą wcale być brzydkie. Wystarczy trochę wyobraźni, inspiracji i można stworzyć wspaniały ogród warzywny, który będzie wizytówką naszego ogrodu.

Każdy kto ma ładny, wypielęgnowany ogród ozdobny i chce mieć warzywnik staje przed dylematem: gdzie go ukryć. Przyjęło się, że warzywniki to miejsca, którymi nie trzeba się chwalić. Zazwyczaj są mało ozdobne, zbudowane z tego co mieliśmy akurat pod ręką. Rozkopana ziemia i nieporządek nie zachęcają do spoglądania na nie. Nie musi tak być. Z warzywnika możemy uczynić najbardziej ozdobne miejsce w ogrodzie, które będziemy podziwiać. Wysuwanie na pierwszy plan warzyw o ozdobnych liściach i przeplatanie kwiatami to tylko niektóre sztuczki jakie możemy zastosować dla uatrakcyjnienia warzywnika.

     

Dobrym pomysłem są też podwyższone rabaty i pionowe konstrukcje sprawiające, że nasz zdrowy ogródek nie będzie nudny. Wydawałoby się, że warzywniki raczej nadają charakter wiejski. Nie koniecznie. Wykonane z materiałów najwyższej jakości mogą nawet dodać odrobinę luksusu do całego ogrodu. Granitowe murki, drewniane skrzynie, a nawet piramidy warzywne – i kto powiedział, że ogród warzywny musi być brzydki?

   

Warzywnik możemy wpleść w ogród tak, że nikt go nawet nie zauważy. Warzywa posadzone na rabatach pośród roślin nie będą rzucać się w oczy. Natomiast ułożone w ciekawe kompozycje będą ozdabiały ogród i wiele osób będzie myślało, że to zwykłe rośliny ozdobne. Obejrzyjcie zdjęcia, a może się zainspirujecie.

Error: You must go to the admin section and set your Picasa Web Album Username in the Options section.

Spodobał Ci się ten artykuł? Twoja ocena jest dla mnie bardzo ważna.
Ilość głosów: 3 Ocena: 1.3]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *