Godzina dla Ziemi – włącz się do akcji, a Kasia Tusk wykona stylizację „na pandę”

Już w sobotę 23 marca, o 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła w swoich domach. Rozpocznie się wtedy godzina dla Ziemi. Ja zgaszę światło i Was też do tego namawiam.

Akcja ma przede wszystkim wymiar symboliczny. Chodzi o to, aby pokazać jak wiele ludzi na całym świecie jest zaangażowanych w ochronę środowiska. Nie chodzi tu o zaoszczędzenie energii, tylko o wyrobienie w sobie proekologicznych nawyków. Jak co roku o godzinie 20:30 zgaśnie oświetlenie najważniejszych budynków na świecie m.in.: Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, czy też Spodku w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

W wydarzeniu biorą udział znani Polacy, którzy w tym roku podejmą wyzwanie, jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób. Jeśli 100 tys. osób zarejestruje się na stronie organizatora, Kinga Rusin zdobędzie szczyt Pałacu Kultury w szpilkach, a Kasia Tusk zrobi stylizację „na pandę”. 🙂 Włącz się do akcji: Godzina dla Ziemi.

Na koniec muszę jeszcze o czymś powiedzieć, bo pewnie zaraz ktoś zwróci na to uwagę. Czy ponowne włączenie światła nie zużywa więcej energii, niż włączone przez godzinę? Nie. To kompletna bzdura. Dawno temu w starych świetlówkach tak było, ale teraz zarówno w przypadku żarówek, jak i świetlówek, opłaca się wyłączyć światło nawet jeśli wychodzimy z pokoju na 3 minuty.

Tomek Kok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *