Blog Roku, czyli wielki skandal. Organizator: „kupowanie starterów nie jest zabronione”.

Dzisiaj post nie ogrodniczy, ale muszę Wam o czymś napisać. Konkurs Blog Roku 2012 – po tym co się dzisiaj dowiedziałem od organizatora, jestem w szoku i dalej nie mogę uwierzyć w to co widzę.

W tym roku postanowiłem po raz kolejny wziąć udział w konkursie Blog Roku Onetu. Pomyślałem sobie 2000 wyjątkowo aktywnych fanów, dużo znajomych, może dam radę. Fani mnie zaskoczyli bardzo pozytywnie – 2500 „osób mówi o tym” przy 2000 fanów na Facebooku? To coś niebywałego! Dziękuję Wam wszystkim.

Niestety nie udało się wejść do finałowej dziesiątki… no cóż nie zawsze się wygrywa. Zastanowiło mnie jednak skąd w ostatniej chwili w pierwszej dziesiątce znalazły się blogi z dalekich pozycji lub takie, które są zlepkiem pozycjonerskich artykułów bez cienia społeczności. Odpowiedź jest prosta: startery heyah, play, itp.

Nasz zespół postanowił wysłać wiadomość do organizatora na Faceooku. To co otrzymaliśmy w odpowiedzi delikatnie mówiąc: nas zaskoczyło. Zobaczcie sami.

Co o tym sądzicie? Ja uważam, że to wielki skandal. Ta sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, a organizator odpisując w taki sposób robi sobie jaja!

Tomek Kok

9 thoughts on “Blog Roku, czyli wielki skandal. Organizator: „kupowanie starterów nie jest zabronione”.

 • 31 stycznia 2013 at 19:51
  Permalink

  Masz racje, złe i niesprawiedliwe.
  Tylko, że tak na prawdę to ich konkurs i mogą robić co chcą.. Dla nich większy zysk jest przecież.
  Biznes jes biznes

  Reply
 • 31 stycznia 2013 at 20:38
  Permalink

  kurcze, i co teraz z tym tulipanem?? przecież on zagłosował :))

  Reply
 • 5 lutego 2013 at 09:31
  Permalink

  aż trudno uwierzyć… co ten pieniądz potrafi narobić…

  Reply
 • 11 lutego 2013 at 11:28
  Permalink

  Szanowny Panie Tomaszu,

  Na Pana pytanie dotyczące głosowania odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą. Regulamin konkursu nie zabrania głosowania przy użyciu starterów, podobnie jak nie zabrania tego żadne inne głosowanie SMS w Polsce. Jest to spowodowane barierami technologicznymi. Przede wszystkim, nikt nie dysponuje wiedzą na temat tego, czy użytkownik posiada jedną czy więcej kart SIM. Nie posiadają takiej wiedzy ani operatorzy sieci ani tym samym my. Nie mamy również technologicznej możliwości weryfikacji, który głos został oddany przy użyciu startera, a który nie – usuwanie głosów tylko na podstawie przypuszczeń prowadziło by do nieuzasadnionego naruszenia praw osób, które oddały głosy i pokrzywdzenia uczestników konkursu. Proponowana przez Pana weryfikacja takich głosów również nie jest możliwa, choćby z powodu tego, iż koszty takiej weryfikacji (o ile w ogóle możliwej), znacznie przewyższałyby dochód, który jest przeznaczony na cele charytatywne. Pana propozycja oznaczałaby więc, że nie bylibyśmy w stanie wspomóc osób potrzebującym.

  Z pozdrowieniami,

  Zespół Blog Roku 2012

  Reply
  • 11 lutego 2013 at 19:19
   Permalink

   Nie bylibyście w stanie wspomóc osób potrzebujących? Możecie sponsora znaleźć w 5 sekund. Szkoda, że wszyscy specjaliści i blogerzy z górnej półki się z Was śmieją. To mogłoby być rzetelne źródło wiedzy o dobrych blogach, gdyby zmienić regulamin.

   Reply
 • 11 lutego 2013 at 13:32
  Permalink

  Olej Onet, jedyny porządny ranking blogów tworzy kominek 😉

  Reply
 • 13 lutego 2015 at 00:21
  Permalink

  zgadzam się, co z tego że nie jest to wbrew regulaminowi jeśli jest nie fair i nie moralne.

  to czytelnik powinien wybrać bloga wysyłając na niego sms, a nie autor. wtedy to nie powinien się nazywać konkurs a przegląd najbogatszych blogów

  oczywiscie uwazam tez ze jest to krzywdzace dla tych którzy grali fair bo cala ta akcja wywoluje wiele kontrowersji i sprawia ze narastają krzywdzące opinie

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *