I Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

W zeszłą niedzielę wybrałem się do Wilanowa, gdzie rozpoczął się I Królewski Festiwal Światła. Zachęcam wszystkich do obejrzenia na żywo!

Teren wokół Pałacu w Wilanowie rozświetliły tysiące lampek. Świąteczne ozdoby na latarniach i świetlne fontanny to był dopiero początek. Dalej na trawniku i na drzewach wyświetlano gwiazdki, śnieżynki i przeróżne kształty, które przyciągały nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ja również stałem tam przez kilka minut robiąc sobie zdjęcia z latającymi po mojej twarzy gwiazdkami. Przy oranżerii zbudowano labirynt, w którym co chwilę natrafić można na niezwykłe rzeźby świetlne. Talia kart, trefl, pik, do tego świetlne fontanny. Żeby poczuć się jak w Disneylandzie zabrakło tylko bajkowej muzyki. Świetna zabawa przede wszystkim dla dzieci.

 

Największą wg mnie atrakcją jest podświetlenie fasady kolegiaty św. Anny. To nie jest zwykłe podświetlenie tylko tzw. mapping 3D. Nagle kościół został porośnięty bluszczem, zaczął falować i przybierać dziwne kształty, a także wyświetlono na nim krótką scenkę świąteczną. Musicie to zobaczyć. Zapraszam do Pałacu w Wilanowie. Festiwal Światła codziennie do godz. 20, do końca marca.

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/IKrolewskiFestiwalSwiatAWWilanowie?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *