Czas się zatrzymał

Dzisiaj post nieogrodniczy, ale musiałem Wam pokazać coś, co widziałem w pewien listopadowy weekend. A było to na warszawskim Służewcu.

Mieszkam w Warszawie 24 lata, a jeszcze nigdy tam nie byłem… aż wstyd.  Oczywiście coś mi się pomyliło i najpierw wylądowałem na Stegnach. Kilka minut jazdy dłużej i dotarłem. Niedziela, 18 listopada, tor wyścigów konnych na Służewcu. Ostatnie gonitwy w sezonie. Zardzewiałe bramki do kas, szeroka aleja robiąca wrażenie… już od wejścia wieje PRL-em. Dalej nie było lepiej. Część trybun się rozpada, cały teren w stanie opłakanym. Ale opłacało się tam pójść. Pojechałem robić zdjęcia koni i dżokejów, ale mój aparat celował głównie w duży budynek wypełniony po brzegi ludźmi. Czas się tam zatrzymał. Kiełbasa, wódka, ogórki, grube pliki banknotów podawane pod stołem. Średnia wieku 70 lat. Uwielbiam takie miejsca. To taka wycieczka w czasie kilkadziesiąt lat wstecz. Zobaczcie sami. W przyszłym sezonie na pewno nie raz tam zawitam i Was też zachęcam.

Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/CzasSieZatrzyma?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *