Zrób to sam: twarzowa doniczka

Pamiętacie twarzowe doniczki, które kiedyś opisywałem? Dzisiaj pokażę jak taką zrobić. Po posadzeniu rośliny do takiej doniczki osoba na zdjęciu zyskuje niesamowitą fryzurę. Można ją przycinać, formować, a nawet zmienić gdy nam się znudzi. Jeśli dobrze będziemy dbali o naszą roślinkę, być może nasze „włosy” zakwitną.

Oryginalne doniczki opisałem tutaj: Twarzowe doniczki.

Do wykonania potrzebna nam jest przezroczysta osłonka. Ja kupiłem  swoją w Leroy Merlin. Jest przeznaczona do storczyków, ale nada się również do innych roślin. Koszt to 11zł. Można również wykorzystać szklany, szeroki wazon.

Następnie robimy zdjęcie. Twarz powinna być skierowana na wprost do aparatu. W zależności od wielkości doniczki trzeba wykadrować zdjęcie tak, aby po wydrukowaniu twarz znalazła się na jej całości. U góry zdjęcie powinno się kończyć na środku czoła (odcinamy włosy i połowę czoła). Doniczki mają różne kształty, dlatego zdjęcie trzeba przyciąć. Moja doniczka zwężała się ku dołowi, dlatego zdjęcie przyciąłem u góry.

  

Aby uniknąć zamoczenia i zniszczenia zdjęcia trzeba je ofoliować. Koszt laminowania to ok 2zł. Wykonamy je w każdym punkcie ksero.

Po włożeniu zdjęcia do środka doniczki pozostaje nam tylko wybór fryzury. Najlepiej wybierać rośliny które są gęste u dołu. Pozwoli to uzyskać efekt bujnej czupryny. Doniczkę z rośliną wkładamy do przezroczystej osłonki ze zdjęciem i gotowe.

  

 

Udanej zabawy

Masz ciekawy pomysł na ogrodnicze „zrób to sam”? Zgłoś go do naszego konkursu i wygraj 2-dniowe praktyczne szkolenie ogrodnicze o wartości 1200 złotych.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *