Nowoczesny pojemnik na deszczówkę (dostępny w Polsce)

Kształtem przypomina kroplę wody. Ma nowoczesny wygląd i jest dobrze wykonany, ale najważniejsze że właściwie spełnia swoją funkcję: gromadzi deszczówkę. PURE RainDrop, bo o nim mowa to produkt, który polecam wszystkim ogrodnikom. 

Korzyści z gromadzenia deszczówki jest kilka. Woda wodociągowa jest droga, a deszczówkę mamy za darmo, ponadto deszcz jest lepszy dla roślin niż twarda woda z kranu. Więcej o korzyściach jakie przynosi gromadzenie deszczówki oraz o sposobach magazynowania wody można przeczytaj tutaj: Zbieranie deszczówki w ogrodzie. 

Teraz możemy połączyć to co praktyczne z tym co ładne. PURE RainDrop to pojemnik na deszczówkę o bardzo dizajnerskim wyglądzie. Przypomina kroplę wody. Montuje się go na rynnie, a woda spływająca z dachu napełnia zbiornik oraz konewkę, która jest w zestawie.

 

Dostępne są dwie wersje systemu MINI i MAX. Pierwszy wyposażony jest w  75 litrowy pojemnik. Rośliny można podlewać podłączając wąż ogrodowy bezpośrednio do pojemnika lub za pomocą dołączonej konewki. Druga wersja wyposażona jest jedynie w 3,5 litrową konewkę bez dodatkowego pojemnika.

Koszt:

 • pojemnik MAX 75L – 906zł
 • pojemnik MINI – 263zł
 • konewka 3,5L – 45zł
 • konewka 5L – 57zł

Pojemniki można kupić w sklepie internetowym Markus. Szczegóły: tutaj.

Autor: Tomasz Dominik Kok

 

 

4 thoughts on “Nowoczesny pojemnik na deszczówkę (dostępny w Polsce)

 • 15 lutego at 16:26
  Permalink

  Panie Tomku, zamontował w domu stację uzdatniania wody. Dotychczas woda miała twardość 17 stopni w skali niemieckiej a teraz po przejściu przez stację ma 5 stopni.
  Czy taka woda można podlewać kwiaty? Pytam, ponieważ po dwukrotnym podlaniu taka wodą cyklamena,roslina zaczęła się odbarwiać (kwiaty) i zaczęła marnieć w oczach a dotąd miała się cudnie. Co Pan o tym myśli?

  Reply
 • 15 lutego at 16:27
  Permalink

  Panie Tomku, zamontowałam w domu stację uzdatniania wody. Dotychczas woda miała twardość 17 stopni w skali niemieckiej a teraz po przejściu przez stację ma 5 stopni.
  Czy taką wodą można podlewać kwiaty? Pytam, ponieważ po dwukrotnym podlaniu taką wodą cyklamena, roślina zaczęła się odbarwiać (kwiaty) i zaczęła marnieć w oczach a dotąd miała się cudnie. Co Pan o tym myśli?

  Reply
 • 16 lutego at 11:21
  Permalink

  Pozwolę sobie odpowiedzieć za Pana Tomka.

  Według skali twardości niemieckiej jest to woda miękka, destylowana. Wskazana dla roślin, które w naturze rosną na stanowiskach ubogich w składniki pokarmowe, np. storczyk, rosiczka, muchołówka. Dla większości roślin optymalna twardość wynosi 6 do 12dH, a więc woda średnio twarda. Myślę że przy regularnym nawożeniu nie powinno być kłopotów.

  Reply
  • 17 lutego at 12:02
   Permalink

   Dziękuję za pomoc 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *