6 pomysłów na ogrodowy prezent walentynkowy

Walentynki – dzień zakochanych. Jak co roku nie wiemy co podarować ukochanej osobie. Tym razem możemy ją zaskoczyć i być bardziej kreatywni. Jeśli w wykonanie podarunku włożymy trochę pracy, nasza walentynka na pewno to doceni. 

1. Twarzowe doniczki

Doniczki z podobiznami zakochanych to dobry pomysł na walentynkowy prezent. Po włożeniu rośliny do takiej doniczki osoba ze zdjęcia zyskuje niesamowitą fryzurę. Najlepiej wykonać dwie sztuki – z podobizną swoją oraz ukochanej osoby. Jak zrobić taką doniczkę? Przeczytaj tutaj: Twarzowa doniczka.

 

2. Papierowy bukiet kwiatów

Bukiet kwiatów origami z pewnością zachwyci obdarowywaną osobę. Nie dość że jest bardzo oryginalny i efektowny, to w dodatku możemy się pochwalić że wykonaliśmy go własnoręcznie. Nasza walentynka na pewno doceni naszą kreatywność i pracę włożoną w sprawienie jej przyjemności. O tym jak wykonać taki bukiet można przeczytać tutaj: Papierowy bukiet kwiatów.

 

3. Kosz roślinnych afrodyzjaków

Jeśli ukochana osoba lubi oryginalne prezenty to ten jej się spodoba. Niektóre rośliny, a zwłaszcza zioła są doskonałymi afrodyzjakami. Są to lubczyk, kolendra, mięta, majeranek, czy też żeń-szeń. Kupmy je świeże, włóżmy do ładnego kosza, udekorujmy serduszkami i wręczmy ukochanej osobie. Może to być wstęp do bardzo udanego wieczoru. Zioła możemy dodać do sałatki, którą wspólnie przygotujemy, a z żeń-szenia zrobimy rozgrzewający napar.

Kolendra może nam posłużyć do zabawy w tworzenie miłosnej mikstury. Należy zemleć siedem ziaren kolendry, wymawiając imię osoby, na którą ma zadziałać, dodając: „ziarno pali, serce pali, spraw, byśmy zawsze się kochali”. Proszek zaparza się następnie w wodzie źródlanej, odcedza i dodaje do jedzenia lub picia ukochanej lub ukochanemu.

 

4. Bukiet kwiatów z serduszkami origami

Bukiet kwiatów to najpopularniejszy i najłatwiejszy prezent. Wystarczy pójść do kwiaciarni i wskazać palcem kwiaty, które nam się podobają. Co zrobić, aby bukiet był bardziej osobisty? Można go udekorować serduszkami wykonanymi techniką origami. Serduszka takie wbijamy na patyk do szaszłyków i wtykamy w bukiet. Ukochana osoba na pewno doceni naszą pracę. A jak wykonać serduszko? Instrukcja znajduje się tutaj: http://www.origami-instructions.com/easy-origami-heart.html

 

5. Miłosna karta ozdobiona kwiatami

Wykonajmy walentynkową kartę sami, a ukochana osoba będzie pod wrażeniem naszej kreatywności. Karta może być większa niż te tradycyjne, a wtedy zmieścimy na niej więcej kwiatów. Napiszmy w środku kilka słów od serca a na okładkę przyklejmy kwiaty, płatki lub niewielki bukiecik. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Możemy również zrobić kartę taką jak na powyższym zdjęciu. Włóżmy bukiet w środek kartki i wytnijmy jej część tak aby kwiaty były widoczne.

 

6. Balonowy bukiet kwiatów

Trzeba się przy nim trochę napracować, ale chyba warto. Ukochana osoba z pewnością to doceni. Instrukcja: Balonowy kwiatek. Więcej balonowych pomysłów na blogu Patrycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *