Żagiel ogrodowy – alternatywa dla parasola

Żagle przeciwsłoneczne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych parasoli ogrodowych. Doskonale chronią przed słońcem w upalne dni, ale to nie jedyna ich zaleta. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi mogą być bardzo ładną ozdobą ogrodu.

Żagiel to coś, co planuję kupić od dłuższego czasu. Niestety taras mam po stronie południowo-wschodniej i w upalny dzień do godziny 12:00 nie da się na nim wysiedzieć. Najpierw planowałem duży parasol, potem markizę, ale ceny spowodowały, że szukałem dalej. Wtedy na allegro znalazłem żagle przeciwsłoneczne.

Wykonane są z materiału odpornego na działanie promieni UV oraz na wodę, dzięki czemu przetrwają wiele lat. W przeciwieństwie do tradycyjnych parasoli możemy je uprać w pralce. Bardzo łatwo się je montuje. Można je przyczepić do ściany domu, podbitki dachowej, drzewa, altany, pergoli, słupka ogrodzeniowego. Niektóre firmy oferują również również 3 metrowe wsporniki, które można łatwo wbić w ziemię.

Dużą zaletą żagli ogrodowych jest ich niska cena. Za ok 200zł. można mieć zacienioną powierzchnię, na której przykrycie tradycyjnym parasolem wydalibyśmy ponad 10 razy więcej. 200zł to koszt żagla o powierzchni 5m x 5m. Tak duże parasole kosztują ponad 2tys. zł. Żagle występują w różnych rozmiarach i kolorach, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Ceny zaczynają się już od 70zł za niewielki trójkątny żagiel o boku 3m. Gdzie kupić? Oczywiście najtaniej w internecie. Wystarczy wpisać na allegro lub w google „żagiel przeciwsłoneczny” i będziemy mieli do wyboru dużo sklepów oferujących  żagle.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

The Picasa API is deprecated. See https://developers.google.com/picasa-web/ for more details and the migration guide.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *