Najlepsze rośliny do biura, które oczyszczają powietrze

Przedstawiam 10 roślin, które szczególnie nadają się do biur. Rośliny te są mało wymagające i każdy poradzi sobie z ich uprawą. Ponadto oczyszczają powietrze z szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd i benzen znajdujące się w dymie tytoniowym, czy aceton uwalniający się z monitorów.

Zapoznaj się z naszą ofertą aranżacji roślinnych do biur i innych przestrzeni biznesowych

1.  Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)

Piękna roślina o soczystej zieleni liści i dużych białych kwiatach. Wygląda bardzo elegancko, dlatego idealnie nadaje się w miejscach reprezentacyjnych. Nie trzeba jej często podlewać, nie wymaga też dużo światła. Pięknie pachnie. Pochłania z powietrza benzen i formaldehyd znajdujące się w dymie tytoniowym oraz wydzielany przez monitory aceton i trójchloroetylen. (przeczytaj więcej)

 

2. Zielistka (Chlorophytum)

Roślina, która zwraca uwagę kolorem swoich liści. Mają one ciemnozielone brzegi i jasny środek. Wytwarza pędy rozłogowe, które po ucięciu możemy sadzić do innych doniczek. Jest to jedna z najmniej wymagających roślin doniczkowych. Pochłania z powietrza  formaldehyd i benzen znajdujący się w dymie tytoniowym.

 

3. Figowiec Benjamiński / Fikus (Ficus Benjamina)

Potocznie nazywana fikusem bardzo ozdobna roślina o drobnych liściach. Niektóre odmiany mają białe obrzeżenia, które wyglądają bardzo ciekawie. Pochłania formaldehyd, benzen i trójchloroetylen.

4. Zamiokulcas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia)

Zamiokulkas (nie mylić z zamią) to roślina o bardzo oryginalnym pokroju. Ma strzeliste łodygi, na których znajdują nie wielki mięsiste liście. Jest to jedna z tych roślin, które trudno zabić. Ma niewielkie wymagania i każdy sobie poradzi z jej uprawą. Oczyszcza powietrze i działa uspokajająca. (przeczytaj więcej)

5. Wężownica  (Sansevieria)

Roślina o bardzo oryginalnych liściach. Niektóre wyglądają jak cienkie zielone rurki, inne mają szerokie liście w kolorach zielonym, żółtym, z obrzeżeniami. Ma minimalne wymagania. Pochłania szkodliwe substancje z powietrza.

 

6. Aglaonema

Roślina o dużych liściach z widocznym biały unerwieniem. Jest bardzo dekoracyjna, dlatego nadaje się w miejsca reprezentacyjne. Dorasta do 1m wysokości.

7. Palma koralowa (Chamaedorea seifritzii)

Oczyszcza powietrze z amoniaku i formaldehydu, który znajduje się w monitorach, drukarkach i fotokopiarkach. Osiąga duże rozmiary, dlatego najlepiej nadaje się do dużych pomieszczeń biurowych.

 

8. Paprotka (Nefrolepis)

Dawniej bardzo popularna roślina, która w ostatnich latach został trochę zapomniana. Warto ją postawić koło monitora, gdyż pochłania szkodliwe promieniowanie. Dobrze znosi cień.

9.  Zroślicha stopowcowa (Syngonium podophyllum)

Roślina zwisająca lub pnąca. Ma dekoracyjne liście z widocznym biały unerwieniem. Pochłania amoniak wydzielany przez drukarki i kopiarki.

 

10. Filodendron

Zwisająca roślina nadająca się do biur ze względu na to, że doskonale oczyszcza powietrze. Pochłania formaldehyd, amoniak i benzen. Niektóre odmiany mają postrzępione liście.

Zapoznaj się z naszą ofertą aranżacji roślinnych do biur i innych przestrzeni biznesowych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *