Skrzydłokwiat – eleganckie białe kwiaty

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum), nazywany inaczej skrzydłolistem to mało wymagająca roślina doniczkowa. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi jest bardzo popularny w nowoczesnych mieszkaniach i biurach.

Największą ozdobą skrzydłokwiatu są długie białe kwiaty znajdujące się na długich łodygach. Pośród soczystej zieleni liści wyglądają bardzo elegancko, dlatego roślina ta jest bardzo chętnie stosowana w nowoczesnych pomieszczeniach nie tylko mieszkalnych, ale i użytkowych. Nadaje się doskonale do postawienia w miejscach reprezentacyjnych takich jak recepcja biura. Kwiaty skrzydłokwiatu pięknie pachną, więc w pomieszczeniu będzie się unosił delikatny aromat. Kwitnie od lipca do sierpnia, a dobrze uprawiany może powtórzyć kwitnienie zimą.

Skrzydłokwiat nie jest wymagającą rośliną. Nie potrzebuje dużo światła, należy go podlewać dwa razy w tygodniu latem i raz w tygodniu zimą. Lubi zraszanie. Powinien znajdować się w temperaturze 18-22°C, dlatego nie stawiajmy go blisko kaloryfera.

Roślina ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Pochłania z powietrza benzen i formaldehyd znajdujące się w dymie tytoniowym oraz wydzielany przez monitory aceton i trójchloroetylen. Stawiajmy go w biurach, obok komputerów, w palarniach.

Skrzydłokwiat znalazł się w TOP 10 roślin biurowych. Zobacz pozostałe.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *