Kolorowe ściany w ogrodzie

Są bardzo odważnym rozwiązaniem i coraz częściej są stosowane w nowoczesnych i „dizajnerskich” ogrodach. Sprawiają, że w ogrodzie jest więcej koloru, ładnie komponują się z zielenią roślin, a zimą są dużym kolorowym akcentem w ogrodzie.

Po raz pierwszy spotkałem się z tym pomysłem w jednym z amerykańskich programów ogrodniczych. Duży niebieski mur na środku ogrodu i mnóstwo zieleni na około. Od razu mi się to spodobało.

Kolorowe ściany najbardziej popularne są w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie nie boją się eksperymentować i lubią nowości. Najczęściej stosuje się je w nowoczesnych, luksusowych ogrodach ale ostatnio można je zobaczyć również w zwykłych przydomowych ogrodach.

Duża plama jaskrawego koloru ożywia ogród i dobrze komponuje się z zielonymi liśćmi roślin. Nadaje świeżości ogrodowi. Fioletowy, pomarańczowy, czerwony, niebieski, żółty, różowy… co nam się tylko podoba. Ważne jednak żeby kolor był intensywny, bo inaczej zginie wśród roślin.

Ścianę można wybudować nawet na środku ogrodu. W poniższej galerii widać, że takie rozwiązanie również się sprawdza. Można wykorzystać ścianę domu, mur ogrodzeniowy, ścianę domku na narzędzia. Ścianę można wykorzystać również jako parawan, który zasłoni strefę gospodarczą ogrodu, np kompostowniki.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/KolorowaScianaWOgrodzie?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *