Domek ogrodowego skrzata

Podobno w każdym ogrodzie żyją skrzaty. Gdy nie patrzymy pomagają nam w codziennych ogrodowych pracach. Bajki? Może i tak, ale warto przenieść trochę fantastyki do własnego ogrodu.

Bardzo lubię takie dekoracje, które nie rzucają się w oczy, a goście dostrzegą je dopiero po dłuższym pobycie w ogrodzie. Przy każdej wizycie mogą odkrywać coraz to nowe niespodzianki, które są ukryte za krzewem, czy też pod drzewem.

Drzwiczki ogrodowego skrzata można wykonać samemu. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Montujemy je na pniu drzewa, które będzie domem naszego ogrodowego pomocnika. Można również wybudować niewielki domek, który postawimy pod konarem drzewa.

Nie możemy jednak przesadzić z rozmiarami i wyeksponowaniem domku. Nie może on się rzucać w oczy. Warto go obsadzić niewielkimi bylinami, a pień drzewa mchem lub bluszczem, tak aby całość wyglądała bardzo naturalnie. Nie przesadźmy, bo w naszym ogrodzie będzie więcej kiczu niż tajemniczości.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/DomekOgrodowegoSkrzata?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

3 thoughts on “Domek ogrodowego skrzata

 • 30 stycznia at 11:49
  Permalink

  Piękne i pomysłowe są te domki,wiosną lub latem,kiedy będę miała więcej czasu spróbuję takie coś zrobić we własnym ogrodzie.w każdym razie pomysł b.dobryi efektowny,bez kiczu!

  Reply
 • 10 lutego at 11:23
  Permalink

  Fantastyczne! Po prostu bomba!
  Dzięki za pomysł!

  Reply
 • 13 marca at 09:21
  Permalink

  Domki są cudowne 🙂 Jestem wychowana na bajkach i baśniach (tych prawdziwych, nie z kaczorem Donaldem) i skrzaty są mi bliskie. Właśnie przygotowuję się do założenia ogrodu i ten pomysł będzie na pewno w nim zrealizowany, a że lubię coś tworzyć lub odtwarzać, chętnie samodzielnie wykonam bajkowe siedlisko – dziękuję za pomysł 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *