Najładniejsze ogrody: trujący ogród Alnwick

Alnwick Garden to jeden z najbardziej oryginalnych ogrodów na świecie. Znajduje się w północnej Anglii. Swoją niezwykłość zawdzięcza części o nazwie Poison Garden czyli trujący ogród. Dlaczego? Dlatego, że w tym ogrodzie rosną same trujące rośliny.

Już przy głównej bramie możemy się domyśleć, że nie jest to typowy ogród. Wielka trupia czaszka i napis: „Te rośliny mogą zabić” sprawiają, że ogród troszkę przeraża. Nie można po nim chodzić bez wyszkolonych strażników. To nie żarty! niektóre rośliny na prawdę mogą zabić.

Jest tu cała masa trujących roślin, które znajdują się również w naszych ogrodach. Np. taki rącznik pospolity. Ma bardzo ładne czerwone owoce, którymi z chęcią pobawiłyby się nasze dzieci. Ale kto wie, że jeden taki owoc to dawka śmiertelna dla człowieka?

W ogrodzie tym oprócz roślin trujących znajdziemy także rośliny halucynogenne oraz narkotyczne. Niektóre są posadzone za kratami tak aby nikt ich nie zerwał. Są tu trujące muchomory, marihuana, a nawet kokainowiec.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/TrujacyOgrodAnwlick?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *