Najładniejsze ogrody: Keukenhof Garden – tulipanowy raj

Keukenhof Garden to jeden z tych ogrodów, który każdy ogrodnik powinien chociaż raz zobaczyć. Znajduje się w Holandii – kraju tulipanów, dlatego właśnie tulipany grają w tym ogrodzie główną rolę.

Jest to ogród nr 1 na mojej liście ogrodów do zwiedzenia. Tulipany to jedne z moich ulubionych kwiatów, dlatego tak bardzo chciałbym zobaczyć to cudo. Póki co próbuję w swoim ogrodzie stworzyć mały Keukenhof sadząc co roku coraz to więcej cebulek kwiatowych.

Widoki jakie tam można zobaczyć są na prawdę oszałamiające. Co roku w ogrodzie można zobaczyć ponad 7mln kwiatów. Tak, to nie żart. 7 milionów! Samych tulipanów jest ponad 4,5mln. A to wszystko na 32 hektarach powierzchni. Jest tu 15km tras turystycznych. Kto nie da rady ich zwiedzić pieszo może wypożyczyć rower.

Kwiaty są sadzone dużymi grupami tworząc piękne kolorowe plamy. W ogrodzie znajduje się aż 1600 różnych odmian, które mają nie tylko przeróżne kolory, ale także różnorodne kształty. Odmian tulipanów jest ok. 100. Ogrodnicy wykonują z nich niesamowite kompozycje, a nawet obrazy. W ogrodzie znajduje się także ponad 2500 drzew w 87 gatunkach, które w połączeniu z tulipanami, strumieniami i jeziorami tworzą na prawdę bajkowe krajobrazy.

Co roku w ogrodzie organizowana jest parada kwiatowa, na którą warto się wybrać. Jest tu także wiele innych atrakcji, takich jak wystawa rzeźb, ogród historyczny, ogród dla dzieci, pawilony z wystawami. Można również pospacerować po wielkim polu miliardów tulipanów, znajdującym się obok ogrodu.

Ogród jest otwarty tylko przez 2 miesiące w roku od połowy marca do połowy kwietnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie ogrodu:  http://www.keukenhof.nl

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/KeukenhofGardenTulipanowyRaj?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

2 thoughts on “Najładniejsze ogrody: Keukenhof Garden – tulipanowy raj

 • 29 czerwca at 19:37
  Permalink

  To widoki są przepiękne, sama bym chciała mieć choć cząstkę na swoim podwórku.

  Reply
 • 1 lipca at 21:50
  Permalink

  Ogrody i kwiaty są ładne . Można po nich spacerować kilka lub kilkanaście minut lub godzin . Można je również kupić lub dostać i wstawić do wazonów lub zanieść znajomym .

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *