Oryginalne choinki Michaliny

Co roku przed świętami mamy ten sam problem. Jaką choinkę wybrać? Sztuczną czy żywą? W donicy czy ciętą? Jodłę czy świerk? Na jaki kolor ją przystroić? Co zrobić żeby była oryginalna…, żeby zachwycić naszych gości.

Nasza czytelniczka Pani Michalina Dybczak kilka lat temu wpadła na pomysł, który może spodobać się komuś kto chce mieć nietypową choinkę. Wykonuje się ją z ciętych gałęzi różnych drzew iglastych, które można wyciąć z własnego ogrodu. Jest to duża oszczędność pieniędzy, gdyż nie musimy płacić kilkaset złotych za choinkę.

Ucięte gałęzie mocuje się do pnia lub grubej gałęzi, którą można wyciąć z ogrodu lub znaleźć w lesie. Pamiętajmy tylko aby nie wycinać gałęzi z lasu! Taki pień lub gałąź może nam posłużyć przez kolejne lata. Co roku wymieniamy jedynie iglaste gałązki.

Można wykorzystać gałęzie świerka, jodły, sosny, cisa, cyprysa, jałowców, a nawet tui. Co najlepiej wybrać? Pani Michalina radzi:

Najlepsze sa gałązki cisa i cyprysa. Można dodać gałązki złotej tui. Jałowca nie polecam, kłuje i niebezpieczny był dla mojego psiaka. Można dobrać wielkosć i wzór według własnego upodobania. A pień brzozy służy mi juz wiele lat i pieknie wyglada obwieszony czerwonymi jabłuszkami”.

 

Trzeba przyznać, że choinki Pani Michaliny są bardzo nietypowe.  Ciekawie wygląda choinka, która jest szersza u góry, a węższa u dołu. Wygląda jakby wisiała umocowana do sufitu „do góry nogami”. A kto powiedział, że trzeba mieć wszystko takie jak inni? Gratulujemy pomysłowości.

„Kocham wyżywać się nad dekoracjami świątecznymi. Mam nadzieję, że w tym roku tez wpadnie mi jakiś ciekawy pomysł. Zachęcam wszystkich do takich inspiracji”.

My również zachęcamy wszystkich do eksperymentowania z dekoracjami świątecznymi. Trochę pomysłowości i można mieć coś pięknego i innego niż wszyscy.

Autor: Tomasz Dominik Kok

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/114982996162010427991/album/OryginalneChoinkiMichaliny?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *