Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

zima w ogrodzie

Artykułów powiązanych z tym tematem: 7

Luty w ogrodzie

Wiosna tuż, tuż, już niedługo prace w ogrodzie rusza pełną parą. Pamiętajmy jednak, że także zimą, w lutym też jest co robić w ogródkach. 

Styczeń w ogrodzie

Czy mamy co robić w ogrodzie w środku zimy? Oczywiście, że tak. Pracy nie jest dużo, ale nawet w styczniu znajdzie się kilka czynności, które należy wykonać. Jakie?

Bielenie pni drzew owocowych

Bielenie pni drzew owocowych to bardzo ważny zabieg ogrodniczy, ale nie każdy wie po co się go wykonuje. Wiele osób myśli że bielenie służy jedynie dekoracji. Inni sądzą, że wapno zabija szkodniki zimujące pod korą. Otóż nie. Bielenie drzew owocowych służy tylko i wyłącznie zapobieganiu pękania kory w zimie.

Grudzień w ogrodzie

Grudzień, zima, biało za oknem, rośliny zimują. Nie robimy nic w ogrodzie i odpoczywamy do wiosny. Bzdura! W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do zrobienia, zwłaszcza jeżeli nie wiele zrobiliśmy w listopadzie. Co robimy w grudniu?

Kolorowe kaptury ochronne z oczami

Kaptury ochronne to nowość zeszłego sezonu. Zastępują one tradycyjną agrowłókninę, którą okręcamy wrażliwe na przemarzanie rośliny. Są to worki zakładane od góry na roślinę i związywane u dołu zaciskającym się sznurkiem.

Kaptury ochronne z agrowłókniny

Kaptury ochronne są w sprzedaży od niedawna i zastępują tradycyjną agrowłókninę. Są wygodne, ale niestety drogie.

Okrywanie roślin przed zimą

Większość z nas ma w ogrodzie rośliny, które są wrażliwe na przemarzanie i należy je okrywać przed zimą. Jak to zrobić?

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.