Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

zielona warszawa

Artykułów powiązanych z tym tematem: 9

Pszczoły na Pałacu Kultury – co Ty możesz zrobić dla pszczół [5 prostych kroków]

Pszczoły żyjące w miastach to w zagranicznych metropoliach coś normalnego. W Warszawie do tej pory było jedynie kilka uli, ale szybko się to zmienia i obecnie mamy ich kilkadziesiąt. Właśnie powstały nowe na dachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Bulwary wiślane w Warszawie

Bulwary wiślane wreszcie zostały otwarte. Mamy kolejny wyremontowany kawałek miasta na europejskim poziomie. Nie zapomniano również o zieleni, której mamy w mieście ciągle mało.

Park w Żelazowej Woli – wyjątkowy ogród przy dworku Chopina

Żelazową Wolę znają wszyscy, gdyż o miejscu urodzenia Fryderyka Chopina uczono nas już w szkole podstawowej. Prze wiele lat park był zaniedbany, ale w 2010 roku został zrewaloryzowany. Ostatnio postanowiliśmy się tam wybrać i sprawdzić, czy park w Żelazowej Woli jest rzeczywiście jednym z najpiękniejszych parków w Polsce.

Spacer po Ogrodzie Krasińskich – sukces mimo pieniaczy i złej woli Gazety.pl

Spacer po Ogrodzie Krasińskich to wydarzenie, na które długo czekali mieszkańcy Warszawy. Nic dziwnego, że dzisiaj zjawiliśmy się tłumnie, aby móc obejrzeć park, który powstał w atmosferze wielkiej awantury. Zobaczcie jak wygląda.

Arkadia – niezwykły park godzinę drogi od Warszawy

Park w Arkadii to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik ogrodów. Oddalony godzinę jazdy samochodem od Warszawy ogród jest wg mnie jednym z najpiękniejszych ogrodów romantycznych w stylu angielskim w Polsce.

Warszawski park nad Balatonem

Balaton to największe jezioro na Węgrzech i zarazem Europy Środkowej. Warszawa również ma swój Balaton. Nie wiadomo dlaczego, ale mieszkańcy osiedla Gocław w Warszawie tak właśnie nazwali staw, który znajduje się wśród ich bloków.

Plac Grzybowski w Warszawie – zielone płuca wśród wieżowców

Plac Grzybowski to jedno z moich ulubionych miejsc w centrum Warszawy. Można tu odpocząć od zgiełku miasta, nacieszyć się zielenią, czy też posłuchać szumu wody.

Park Szymańskiego w Warszawie

Park Szymańskiego w Warszawie to miejsce, które z pewnością trzeba odwiedzić. Znajduje się w nim bardzo oryginalna sztuczna rzeka będąca jego największą atrakcją.

Park Ujazdowski w Warszawie

Park Ujazdowski to jeden z ładniejszych parków w Warszawie. Znajduje się przy Trasie Łazienkowskiej tuż obok Parku Łazienkowskiego. Powstał latach1893-1896 wg projektu głównego ogrodnika Warszawy Franciszka Szaniora. W 2002 roku przeszedł gruntowną rewaloryzację, dzięki czemu odzyskał swój urok.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.