Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

wrzosy

Artykułów powiązanych z tym tematem: 6

Jesienne kwiaty w ogrodzie – co kwitnie tuż przed zimą?

Jesień to pora roku, która wielu osobom kojarzy się z szaroburym ogrodem, w którym jedynym kolorem są liście przebarwiających się drzew i krzewów. Popularne kwiaty ogrodowe kończą kwitnienie, a ogród przygotowujemy do zimy. Jednak nawet jesienią ogród może tonąć w pięknych kwiatach.

Kiedy przycinać wrzosy?

Często otrzymuję takie pytanie: kiedy przycinać wrzosy? No właśnie… kiedy i jak? Jak właściwie przyciąć te jesienne krzewinki, żeby były coraz piękniejsze w kolejnych latach?

Rośliny kwitnące jesienią

Jesień – za oknem szarówka, coraz zimniej, większość roślin przekwita. Są jednak takie, które we wrześniu, październiku, a nawet listopadzie wyglądają najpiękniej. Zobaczmy najładniejsze rośliny kwitnące jesienią.

Jesienne dekoracje – wrzosy, dynie, chryzantemy

Jesień to czas, kiedy w ogrodzie nie kwitnie już tak wiele kwiatów jak latem. Byliny powoli znikają, liście lecą z drzew. Jak udekorować ogród, aby wyglądał atrakcyjnie nawet jesienią? Zobaczcie zdjęcia, a może się zainspirujecie.

Zakładamy wrzosowisko. O czym należy pamiętać?

Gdy nadchodzi jesień, w sklepach ogrodniczych pojawiają się wrzosy. Fioletowe, różowe, białe… Wszyscy je kupują, sadzą w swoich ogrodach, ale niestety wiele z nich nie przetrwa do następnego roku. O czym należy pamiętać zakładając wrzosowisko?

Uprawa wrzosów i wrzośców

Wrzosy i wrzośce kojarzą się większości osób z jesienią, gdyż wtedy właśnie kwitnie najwięcej odmian. Jednak zakładając wrzosowisko możemy tak dobrać odmiany, aby od wczesnej wiosny do późnej jesieni cieszyć się kolorowymi kwiatami.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.