Polecamy z Sadowniczy.pl:

// archives

wiosną

Artykułów powiązanych z tym tematem: 13

Kiedy zdjąć zimowe okrycia roślin?

Każdej zimy bywają słoneczne dni, w które temperatura dochodzi nawet do 15 stopni na plusie. W takich momentach wiele osób zastanawia się: „hmm a może już zdejmę okrycia z roślin”? Kiedy trzeba zdjąć zimowe osłony?

Oczary już kwitną, czyli wiosna tuż tuż

Wczoraj wybrałem się na spacer i zauważyłem, że w parku kwitną oczary. To znak, że wiosna jest już bardzo blisko. A czy Wy widzieliście już kwitnące rośliny? Zachęcam do komentowania.

Tęsknię za tobą wiosno

Zima… biało, zimno, w ogrodzie nic nie kwitnie. Mimo tego, że uwielbiam zimę to czasem tęsknię za wiosną. Za krokusami i tulipanami, magnoliami, migdałkami oraz wrzoścami. A Wy tęsknicie? Zachęcam do dodawania komentarzy na Facebooku: Tęsknię za tobą wiosno.

Kiedy przycinać wrzosy?

Często otrzymuję takie pytanie: kiedy przycinać wrzosy? No właśnie… kiedy i jak? Jak właściwie przyciąć te jesienne krzewinki, żeby były coraz piękniejsze w kolejnych latach?

Czerwiec w ogrodzie

Za oknem coraz cieplej…, zbliża się lato. Pracy w ogrodzie jest mniej, niż wczesną wiosną, ale nie można pozostawić ogrodu samego sobie. Choroby grzybowe i szkodniki zaczynają atakować nasze rośliny. Dbajmy o nie, gdyż przez chwilę nie uwagi można zniszczyć ulubione okazy. 

„Kwitnąca wiosna” – zdjęcia konkursowe

Zobacz wszystkie nadesłane zdjęcia na konkurs „Kwitnąca wiosna”. Wszystkie zdjęcia były piękne, dlatego gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom.

Maj w ogrodzie

Maj to miesiąc, w którym kwitnie mnóstwo roślin. Drzewa, krzewy, byliny, kwiaty cebulowe urzekają nas swoim pięknem. Zachwycając się widokiem naszego ogrodu, nie zapomnijmy, że potrzebuje on naszej pomocy. 

Wielkanocne stoły i dekoracje

Święta Wielkanocne obchodzimy wiosną, dlatego warto zaprosić ją na nasz stół. Żółte narcyzy, fioletowe hiacynty, różowe tulipany, prymule, cebulice, szafirki – będą upiększały każdy stół. Zobaczmy najładniejsze dekoracje Wielkanocnych stołów.

Kwiecień w ogrodzie

Nareszcie wiosna! Praca w ogrodzie ruszyły pełną parą, gdyż o tej porze roku nasz ogród wymaga najwięcej troski. Od tego, jak przygotujemy go wiosną, będzie zależał jego wygląd przez cały sezon. 

Wiosenne kwiaty cebulowe – krokusy, tulipany, narcyzy

Wiosenne kwiaty cebulowe! Wiele osób, ja również, czeka na ten moment całą zimę. Gdy tylko zrobi się cieplej, zaczynają się pojawiać. Nieśmiało wychylają się z ziemi pokazując zielone łodyżki, by za kilka tygodni olśnić nas swoim pięknem. Pierwsze kwiaty wiosną najbardziej cieszą.

Google+ Strona oparta na WordPress / WooThemes. Kreacja i wykonanie Wyspa Kreatywna.